EKONOMİ

Darphane'den altın açıklaması

Tarih
01 Nisan 2020
İzlenme
Kişi

Kuyumcu esnafının elinde en çok talep gören çeyrek ve gram altının kalmadığı öne sürülerek darphaneye piyasaya altın sürmesi için yapılan çağrıya yanıt geldi. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Güven Pado, piyasada altın arzında herhangi bir sorun bulunmadığına dikkat çekti.

Koranavirüs önlemleri kapsamında Kapalıçarşı'daki dükkanların tamamen kapatılması ve toptancıların kepenk indirmesiyle kuyumcu esnafının elinde altın kalmadığı ileri sürüldü.

Altın fiyatları ne kadar oldu? En güncel altın fiyatları ( 11 Mart ...Söz konusu iddialara ilişkin Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Güven Pado, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bilindiği üzere Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Cumhuriyet Ziynet ve Cumhuriyet Sikke altınlarının tek yasal üreticisi olup söz konusu ürünlerin üretimine kesintisiz bir şekilde devam edilmekte, Genel Müdürlüğe gelen tüm Cumhuriyet Altını talepleri zamanında karşılanmaktadır. Piyasada altın arzında herhangi bir sorun bulunmamaktadır."


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;