SİYASET

CHP'nin SP'li adayı Karaduman'ın tweetleri dikkat çekti

Tarih
23 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi

CHP Konya aday listesi konuşulmaya devam ediyor. CHP'nin Konya'dan aday gösterdiği isimler arasında yer alan Saadet Partili Abdulkadir Karaduman geçmişte CHP'ye yönelik sert sözleriyle biliniyor.

CHP'nin milletvekili aday listeleri tartışılmaya devam ediyor. Liste depreminin en fazla yaşandığı CHP'de Konya aday listesi sıralaması dikkat çekti. Cumhuriyet Halk Partisi, Meclis'e sokabilmek için kendi MYK listesine Saadet Partilileri aldı. CHP düşük oy aldığı ve yalnızca bir milletvekili çıkardığı Konya'da Saadet Partisi'nden faydalanarak daha fazla vekil çıkarmayı hesapladı.


KONYA'DA 2. SIRADAN GÖSTERİLDİ

Bu doğrultuda Saadet Partisi'nden Abdulkadir Karaduman, Konya'dan 2. sıra adayı olarak gösterildi. Konya'da listenin ilk sırasında ise Abdüllatif Şener var.

CHP'YE SERT SÖZLER
Karaduman'ın ikinci sıradan aday gösterilmesi sosyal medyada olay oldu. Adayın geçmişte attığı tweetler yeniden gündeme geldi. Çok sayıda twitter kullanıcısı Karaduman'ın CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurduğu sözleri bir kez daha paylaştı.

CHP'de Saadet Partisi için kontenjan ayrılan iller ve sıraları şu şekilde:
1 - İstanbul 3. bölge 9. sıra - Nazır Cihangir İslam
2- Kayseri 2. sıra - Ahmet Yıldız
3- Konya 2. sıra - Abdülkadir Karaduman
4- Samsun 3. sıra - Hüseyin Şahin
5- Trabzon 2. sıra - Abdülkadir Çelebi


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Nusret

    24 Mayıs 2018 09:30
    0 0
    Aday gösteren partiye 1çift O partiden aday gösterilen zevata 2 çift sözüm olacak. 1-)Zamanında bu ülkenin her ferdine vatandaş muamelesi yapsaydınız bu rezil hallere düşmezdiniz.Din düşmanları... 2-)O kadar laf sayıp sonra kıvırmak siyaset başardın aferim diyecekler sana. Ancak bu kadar kıymetsiz bir partiye geçmek , ancak koltuk sevdalısı dürzülerin işidir....
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;