GÜNCEL

CHP'li Tekin yalanı ortaya çıkınca paylaşımını sildi

Tarih
18 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi

CHP'nin İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, hükûmeti ilkesizlikle itham edebilmek uğruna Uygur Türkü ve kanaat önderi Abdülkadir Yapçan'ın Çin'e teslim edildiği yalanını ortaya attı.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Tekin, Çin seyahatinde gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde Çinli finans kuruluşlarından sağlanacak 3,6 milyar dolarlık kredi paketini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a atıfla, "Çin'den alınacak 3.6 milyar dolarlık kredi haberinin ardından Uygurlu kanaat önderi Abdülkadir Yapçan, Uygur Türklerine işkence ve kötü muamele yaptığı BM tarafından tespit edilen Çin'e teslim edildi. Karşı karşıya olduğumuz temel sorun bu ilkesiz zihniyet." ifadelerini kullandı.

'GÖÇ CİDDİ BİR MESELEDİR, MALZEME YAPILMAMASI GEREKEN BİR ALANDIR'

Türkiye'nin dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurlara yönelik ilkeli ve duyarlı duruşunu hiçe sayan CHP'li Gürsel Tekin'in bu açıklamasının ardından bir açıklama yapan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, "Göç meselesi ciddi derecede önemli ve malzeme yapılmaması gereken bir alandır. İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in iddiasının gerçekle hiç bir ilgisi yoktur." sözlerini kullanarak Tekin'in yalanını ortaya çıkardı.

YALANI ORTAYA ÇIKINCA PAYLAŞIMINI SİLDİ

Tekin'in kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini belirten Göç İdaresi, "Kamuoyuna yaptığı yanlış bilgilendirme için kendisinden açıklama bekliyoruz." mesajını paylaştı.

Bunun üzerine CHP'li Tekin'in söz konusu paylaşımını sildiği görüldü.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • HAK DAVA

    18 Ağustos 2018 11:12
    0 0
    GÜNAYDIN YENİ Mİ UYANDINIZ BU DOMUZLARIN SÖYLEDİĞİ HERŞEY YALAN VE İFİTRADAN İBARET ZATEN HER ZAMAN DEMİŞİMDİR BU DOMUZ CHP BU ÜLKE İÇİN ULUSAL GÜVENLİK TEHDİDİDİR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;