SİYASET

CHP'li Özel: Kılıçdaroğlu 18 maddeyi tersten okur

Tarih
08 Mart 2017
İzlenme
Kişi
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konularla ilgili konuştu.

CHP'li Özel ilk olarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun anayasa değişikliğiyle ilgili bir programda, "Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın iki ayrı partiden çıkması durumunda güçler ayrılığının yaşanacağına ve kavga çıkacağı neden millete anlatılmıyor." açıklamasını eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'a yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'un dilinin sürçtüğünü ifade eden CHP'li Özel şöyle konuştu:

"18 MADDEYİ EZBERDEN VE TERSTEN OKUR, SİZE DE OKUTUR"

"Geçtiğimiz günlerde bir radyo programında sayın Genel Başkanımız, iki hafta üst üste yapılacak seçimlerde ilk hafta bir partinin meclisin çoğunluğunu alıp, ama Cumhurbaşkanını yüzde 50'yi geçemediği için seçtiremediği; ikinci hafta yapılacak seçimlerde meclisteki ikinci partinin adayının daha çok oy almak suretiyle Cumhurbaşkanı olduğu durumda, bunun yaratacağı çatışmaya dikkat çekiyor. Orada ifade edilen bir sürçü lisandan ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı, savunamadıkları 'evet' için bir güç çıkarma peşindeler. Şunu söylüyorlar, 'İşte 18 maddeyi okumadın mı' diyorlar. Sayın Genel Başkan 18 maddeyi ezberden ve tersten okur, size de okutur."

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Göktürkler 1

  10 Mart 2017 11:57
  2 0
  SIZ den umut Eden hayal perestir sizden umut eden tembeldir sizden umut bekliyen COKKK bekler veladdalin amin
 • Göktürkler

  10 Mart 2017 11:26
  0 0
  Ey CHP KAFASI EYY SIZIN YOLUNUZU hayirsizlarin yolu Evete dön kurtul bu MILLETE hayirsizlik yaptiniz her ZAMAN sizin hayrinizin en iyisi ise yine hayir COK ilginc Ben Evetcilerin yanindayim selamet yolu IKRA dan gecer sizin kisi ise cebinizden
 • Mustafa

  09 Mart 2017 19:18
  0 0
  Tevezu gösterip bir yanlışlık oldu diyemediler, ha.. bire demogojiyle savunmaya çalışıyorlar, yok şöyle demek istedi de, yok böyle dedi. Geç oradan geç.
 • hursit dilaver

  08 Mart 2017 22:26
  0 0
  aha işte CHP bu. 70 seneden beri bu.0y veren de hayır diyecek 0lan da bu işte. ne edeceksiniz.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;