SİYASET

CHP'li Muharrem İnce'den Erdoğan'a çok sert cevap!

Tarih
06 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Toplantıdaki konuşmasında CHP’yi eleştiren Erdoğan, “CHP, bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyi barajın üzerine taşımak için kendisine oy verenlerin bir kısmını oraya yönlendirdi.” dedi.

İNCE'DEN YANIT GECİKMEDİ

Erdoğan’ın bu sözlerine CHP’den henüz bir yanıt gelmezken Muharrem İnce twitter hesabı üzerinden Erdoğan’a yanıt verdi. İnce mesajında, “Sayın Erdoğan; CHP ve terör örgütleri arasında utanmadan bağlantı kuruyorsun. Devleti sen yönetiyorsun, istihbarat, güvenlik, devletin tüm kurumları senin elinde. Elinde bilgi/belge varsa çık açıkla. Yoksa tarihin en büyük yalancısı ve iftiracısı olursun.” ifadelerine yer verdi.

ERDOĞAN’IN O SÖZLERİ:

Erdoğan’ın CHP’yi eleştirdiği konuşmasının o bölümü:

“CHP, bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyi barajın üzerine taşımak için kendisine oy verenlerin bir kısmını oraya yönlendirdi. Gerçi bunlar 1991 yılındaki seçimde de benzer bir yola başvurmuşlar, bölücü örgütün güdümündeki siyasetçiler ilk defa o zaman Meclise ayak bastılar. Bugün de CHP sayesinde bölücü örgütün belirlediği isimler Mecliste milletvekili olarak yerlerini alacaklar. Ülkesini, milletini, cumhuriyetini, devletini seven her CHP’li vatandaşımızı, bu utanç için partisinin yönetiminden hesap sormaya davet ediyoruz. Şayet CHP bu hesaplaşmayı kendi içinde yapmazsa, bölücü örgüt ile ana muhalefet arasındaki bağ taktik olmaktan çıkıp esas haline dönüşecektir. Bir şeyin aslı varken kopyasına gerek yoktur. Böyle bir durumda CHP’nin varlığının da anlamı kalmayacaktır. Türkiye’nin en eski partisini batıdaki bir avuç marjinalin ve yurt dışındaki bir avuç terör örgütü yöneticisinin oyuncağı haline getirenlerden bu millet ve tarih açık ve net hesabı soracaktır. Biz bu ikazı CHP’nin iç işlerine karışmak için değil, ana muhalefet partisine oy veren kardeşlerimize karşı sorumluluğumuzun gereği olarak yapıyoruz. Sonuçta karar bu partinin kendi mensuplarına, ve seçmenlerine aittir.”

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  06 Temmuz 2018 18:12
  2 0
  adam haklı.ne yani AVRUPANIN MAHALLİ İDARELER ÖZERKLİK ŞARTI,YANİ KÜRT İLLERİNİN EYALETLEŞMESİ, BAĞIMSIZLIĞI,VERGİLERİN,VALİLERİN ORADAN SEÇİLMESİ VE ALINMASI.ANKARADAN TAMAMEN BAĞIMSIZ OLMASI.....ŞARTINI... SEÇİM PROGRAMINA KOYMADIN MI EVLADIM BENİM.bu kime yarayacak.DOĞU İLLERİ VE HDP yani CHPnin desteklediği parti.YARIN GAZZE OLURSAK, O NÜFUS ŞİŞLİ, KADİKÖYE,ÇANKAYA, BEŞİKTAŞA YERLEŞSİN.
 • VATANSEVER

  06 Temmuz 2018 17:52
  2 0
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a laf söylerken önce biraz kendinize, içinde bulunduğun partinize, payanda olduğunuz terör örgütü elebaşılarından aldığınız tebriklere bir bakın, kepazeliklerinize bir bakın! Birbirinize söylediğiniz yalanlara bir bakın.Sonra kime? neye? ve nereye? hizmet ettiğinize bir bakın sonra da, varsa biraz haya edebinizi terbiyenizi takının!
 • delifisek

  06 Temmuz 2018 17:06
  1 0
  KARGA tavus kusunun tuylerini bulunca ustune takmis ;" Ben en guzel, en yeni kusum demis, yetmemis, "herkers SEREFSIZ, ben serefliyim" demis. Yoksa mesih geldi farkinda mi degiliz???? Ruzgar esiyor tuyler dusuyor. ASLI VARKEN TAKLITLERDEN SAKINMAK GEREK...
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;