SİYASET

CHP'li Eren Erdem'den 'Alevi' provokasyonu

Tarih
04 Haziran 2020
İzlenme
Kişi

Siyahi George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından ABD'de çıkan olayları Türkiye'ye taşımak isteyen çevreler, çeşitli provokasyonlarla milletin sinir uçlarını hedef alıyor.

Bunun son örneğini de CHP'li Eren Erdem sahneledi.

Bu ülkedeki Alevi vatandaşlarımıza Dersim katliamı ile en büyük zulmü yaşatan CHP'nin PM üyesi Eren Erdem, Alevi vatandaşlarımızın siyahiler olduğunu söyleyerek büyük bir skandala imza attı.

Erdem'in provokasyon yaptığı skandal tweeti şöyle:

"Bu ülkede siyahlar var. İbadethanesi 'dernek' statüsünde olan, kimliği ve ibadeti reddedilen, yaşam tarzı reddedilen ve hükümet eliyle nefrete muhatap kılınanlar var. Bizim siyahlarımız için eşitlik istemeyip, George Floyd ile ilgili tweet atınca çok samimiyetsiz oluyorsun..."

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • VATANSEVER

  05 Haziran 2020 00:41
  4 1
  "Savaş olursa İran saflarında savaşırım." diyen bir puşt vatan haini kalkıyor Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına gönderme yapıyor.Bu ne yüzsüzlükten yahu?
 • Hhcyrl

  04 Haziran 2020 15:18
  5 0
  Bu memlekette ırkçılık yok da sizin gibi hain piçler var. Ama evvelallah 15 temmuzdaki gibi tankların önüne geçen vatan evlatları bu sefer o namluları götünüze sokar haberiniz olsun. Götüne güvenen buyursun hodri meydan......
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;