GÜNCEL

CHP'den Türkiye'nin Suriye'deki kontrolüne eleştiri

Tarih
09 Temmuz 2020
İzlenme
Kişi

9 yıldır süren iç savaşta acı çeken Suriye'yi, Türkiye yalnız bırakmadı.

Bölgeyi Esad'ın zalimliğine bırakmayan Türkiye'nin Suriye'de asker bulundurması, yerel meclislerdeki görevlilerin Türkiye destekli olması ve bölgede Türk Lirası'nın kullanılması CHP'yi rahatsız etti.

"ÇELİŞKİ VAR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal Çeviköz, dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin dış politikasını değerlendirdi.

"Suriye'nin kuzeyinde TSK'nin ve Türkiye destekli silahlı grupların hakim oldukları bölgelerde Türk Lirası kullanılmaya başlandığını" söyleyen Çeviköz, "Astana sürecinde Suriye'nin toprak bütünlüğü, egemenliği ve bağımsızlığı vurgusu yapılmasına rağmen sürecin bir parçası olan Türkiye'nin Suriye'de asker bulundurması, kontrol ettiği bölgelerde belediye hizmetleri sağlaması, idari mülkiye amirleri görevlendirmesi, yerel meclislerdeki görevlilerin maaşlarını ödemesi ve bölgeye Türk Lirası sokmasının açıklanmaya muhtaç bir çelişki" olduğunu ifade etti. (YeniAkit)

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • albay

    10 Temmuz 2020 01:17
    0 0
    kim bu ya. farkına varmadan dış mihraklar chp yi ele geçirmiş, dışardan dışardan konuşmaktan sakınmıyorlar. amma bu ülkenin vatan sever askerlerini kimse durduramayacak. hesap vereceğiniz vakit kendi elinizle hızla yaklaşıyor.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;