SİYASET

CHP'de Kurultay Günü! Çekişmeli Genel Başkanlık ve PM Yarışı

Tarih
03 Şubat 2018
İzlenme
Kişi
 CHP'de Kurultay heyecanı yaşanıyor. Kurultay bugün Genel Başkanlık yarışına sahne olacak. Şimdiye kadar Muharrem İnce, Ümit Kocasakal, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Kılıçdaroğlu'na rakip oldu.

CHP'nin 'Adalet ve Cesaret' temalı 36'ncı Olağan Kurultayına katılmak için partililer sabahın erken saatlerinde salonu doldurdu. 36'ncı Kurultayın Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçildiği 2010'dan bu yana en hareketli ve çekişmeli kurultay olacağına işaret ediliyor.

PARTİLİLER SALONU DOLDURDU

Ankara Spor Salonunda saat Yapılacak CHP'nin 'Adalet ve cesaret' konulu 36'ncı Olağan Kurultayı için partililer sabahın erken saatlerinde salonu doldurdu.

600 POLİS GÖREVLİ

Yaklaşık 600 polisin görev aldığı kurultay alanında özel güvenlik görevlileri ve partililer de güvenlik amacıyla görev aldı. Spor salonuna çıkan yollar araç trafiğine kapatılırken, salonun çevresinde bomba arama köpekleriyle arama yapıldı. Partililere Türk Bayrağı ve parti flamaları dağıtıldı.

 

SALONDAKİ DİKKAT ÇEKEN AFİŞLER

Salonda 'Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz", "Barışı birlikte inşa edeceğiz", "Biz biriz, biz bütünüz, biz vatanseveriz", "Yine yeniden cumhuriyet", "Tutuklu gazetecilere özgürlük", "Hak, hukuk, adalet için CHP" afişleri yer aldı. Tutuklu CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun fotoğrafının yanında yer alan "Bir gün mutlaka buluşacağız özgürlükte" afişi de dikkat çekti.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, ikinci kez Kılıçdaroğlu'na rakip oluyor.

GENEL BAŞKAN BUGÜN SEÇİLECEK

Salonda Mustafa Kemal Atatürk ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafları asıldı. Kurultayda bugün genel başkan, yarın ise 60 kişilik Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçilecek.

YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu

KİMLER YARIŞACAK?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dışında Genel Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Muharrem İnce, Ümit Kocasakal, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Alparslan Çabuk'un aday olabilmesi için delegelerin yüzde 10 imzasını alması gerekiyor.

Partililer İzmir Marşı ve 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde kurultayın başlamasını bekliyor.

Ümit Kocasakal

52 İSİMLİK LİSTE

Kulis bilgilerine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu delegelere PM'de yer almasını istediği 52 isimden oluşan bir 'anahtar liste' dağıtacak. Geçen Kurultay'da Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinde olmasına rağmen seçilemeyen Faik Öztrak, Erdoğan Toprak ve Gürsel Tekin'in bu kurultayda da anahtar listede olması bekleniyor.

Listede büyükelçi Osman Korutürk, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın da yer alacağı belirtiliyor. Mevcut yönetimden listeye girecek isimler ise Bülent Tezcan, Erdal Aksünger, Tekin Bingöl ve Haluk Koç.

KILIÇDAROĞLU VE EŞİ SALONA GELDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte salona girdi. Kılıçdaroğlu çiftinin alkışlarla salona girdiği sırada Adalet Yürüyüşü sırasında bestelenen marş çalındı. Kılıçdaroğlu, salonda karanfil dağıttı.

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver 2

  03 Şubat 2018 16:19
  0 0
  iktidar görmeden göçüp gidecekler.reva mı bu CHPye.anlamıyorlar ATATÜRKÜN HAYALİ, SELİN SAYEK, SALİCİ VE CANAN HANIM EKİBİYDİ.bunlar atadan da vazgeçtiler zaar.duvarda asılı ata resmi olayından sonra böyle demek.halbuki ne ufuklar açılacaktı partiye, dünya imrenecekti bize,yok işte bunlar 2. dünya savaşından, kore savaşından 67 arap israil savaşından küba ve U2 krizinden falan bihaber..ALEYNA TİLKİ YENİ KERİMAN HALİSİMİZ EDİLECEKTİ. ona bile mani oldunuz be.... 03 Şubat 2018 Cumartesi 15:16
 • hursit dilaver

  03 Şubat 2018 16:19
  0 0
  ALEYNAMIZI KERİMAN HALİS etme şansımızı yok ettiler bunlar. 1 OLMUYOR İŞTE.BU CHP HALA 1930LARI AŞAMIYOR.ne umutlarla canan hanımı seçmiştik.bu partiye SELİN SAYEK,CANAN HANIM VE SALİCİ ÜÇLÜSÜ YANİ TRİOMVİRASI YAKIŞIRDI.bir türlü ilerleme yok. aynı tas aynı kafa. bu değerlere yazık oluyor.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;