SİYASET

CHP'de istifa depremi! 'Çoban ateşi yakıldı'

Tarih
08 Eylül 2018
İzlenme
Kişi

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Savaş Erdoğan ve il yönetim kurulu üyeleri dün akşam saatlerinde partilerinin il başkanlığı binasında bir araya geldi. 

Toplantının ardından yazılı bir açıklama yapan İl Başkanı Erdoğan, istifa ettiklerini duyurdu.

"ÖRGÜTLERİN GÖRÜŞLERİNİN DİKKATE ALINMAMASI..." 

İlgili resim

Genel seçimlerden sonra aday belirleme sürecinde ve yönteminde örgütlerin görüşlerinin dikkate alınmaması, seçim sürecinin genel merkez yöneticileri tarafından doğru yönetilmemesi nedeniyle örgütün yapısının bozulduğunu ileri süren Erdoğan,

"Olağanüstü kurultayla partimizin bir an önce yenilenmeye, yeni ve sağlıklı bir örgütlenme modeline ihtiyaç olduğu yönündeki düşüncemizle Türkiye genelinde ilk açıklamayı yaparak 'Çoban ateşi' yakmak istemiştik. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Ancak imza toplanması süreci ve sonrası yaşananlar ve genel merkezimizin takındığı tutum, partimizi yıpratmaktan öteye gitmemiştir. Ortaya çıkan tablo ne bizleri, ne üyelerimizi, ne de bu partiye gönül veren yoldaşlarımızı memnun etmemiştir. Genel merkezin çağrısıyla, demokrasi gereği diğer cumhurbaşkanı adaylarının bile seçime katılabilmeleri için imza veren bizler, genel merkezimiz tarafından olağanüstü kurultayı toplamamak adına 5- 10 imzanın bahane edildiğini gördük. Oysa partinin içerisinde yaşanan sorunlar açık ve ortadaydı" dedi. 

CHP'de istifa depremi! 'Çoban ateşi yakıldı'

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    08 Eylül 2018 18:34
    0 0
    bunlar muharrem gelecek dertler bitecek, tayyip gidecek takımı değil mi. allah bu ulkeyi k0ruy0r. eğer bu zamanda bu ulke CHPnin eline geçecekse myanmar 0lacağımız kesindir ki allah saklasın. elbet 1000 yıllık islamın bayraktarlığını yapan ve hala da devam ettiren bu milleti allah k0ruyacaktır.ama bunlara kalsaydı ç0k kötu bir t0kat yiyecektik.bakın 16 seneden beri bu millete biz bela, zelzele,yıkım falan gelmedi.gelen de zaten kefarettir unutmayın.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;