SİYASET

CHP NATO'nun tatbikat skandalına tiyatro iması yaptı

Tarih
20 Kasım 2017
İzlenme
Kişi
NATO tatbikatında yaşanan skandalın tezgâh olabileceğini ifade eden CHP Grup Başkanvekili, bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

15 Temmuz'da milletin iradesine el koymak isteyen FETÖ'nün kanlı darbe girişimine 'tiyatro' diyen CHP'den skandal bir açıklama daha geldi.

BUNA DA TİYATRO DEDİ

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün düşman tablosunda yer almasının tiyatro olabileceğinin imasını yaptı.

"ERDOĞAN'A BİR CAN SUYU MU LAZIMDI..."

AK Parti'yi skandalın üzerine gitmemekle suçlayan CHP'li vekil, bunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir can suyu için yapılmış olabileceğini ifade ederek skandal açıklamasını sürdürdü.

CHP Grup Başkanvekili Altay, "Bu olayın özürle geçiştirilmesi ve kapanması halinde aklımıza şu gelir: Acaba yıpranmış, tükenmiş Erdoğan'a bir can suyu mu lazımdı da böyle NATO tarihinde görülmemiş bir olayla karşılaştık. Bu işi yapan teknisyen, teknikerlerin durumlarının, ilişkilerinin açıklanması lazım. Erdoğan her sıkıştığında bir uluslararası komplo, tezgâhla baş başayım diyerek milleten güven tazeleyeceğini düşünüyorsa yanılgı içindedir.

"BU İŞ BİR TEZGÂHTIR"

Erdoğan, özür dilediler, mesele bitti diyorsa, bu işin peşini Türkiye Cumhuriyeti olarak bırakıyorsak, bu bir tezgâhtır. Değilse, bu teknisyenlerin, sicilinin, ilişkilerinin açıklanması lazım." ifadelerini kullandı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • onur

    20 Kasım 2017 18:58
    1 0
    ey cehepe siz bir tiyatromu s u n u z...
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;