EKONOMİ

BİM'den zam açıklaması

Tarih
19 Eylül 2018
İzlenme
Kişi

Market etiket fiyatlarını değerlendiren BİM İcra Kurulu üyesi Galip Aykaç, "Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz, bunun farkındayız" dedi.

5. Ortak Gelişim Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliliği Kongresi'nde konuşan Aykaç, şunları söyledi:

"Dediler ki Allah'ın suyuna zam yapıldı. Suyun maliyetleri arttı. Lojistikte petrole gelen zammı biliyoruz. Bunların hepsi su fiyatını etkiledi."

BİM: Birden bire fiyatların artması söz konusu değil

Fiyatların birden bire artmasının söz konusu olmadığını söyleyen Aykaç, "Domates, ihracat taahhütlü olduğu için önce ihracat vazifelerini yerine getirmek için 25 kuruştan 85 kuruşa çıktı. Birden bire fiyatların artması söz konusu değil. Buradaki fiyat artışı yavaş yavaş yansıtıldı" dedi.

Aykaç, "Kağıt ürünleri ana hammaddesi selüloz ve tamamen ithal, 615 dolardan 850 dolara çıktı, kağıtta yüzde 150 bir artış oldu. Yavaş yavaş, yansıta yansıta götürüyoruz" ifadelerini kullandı.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  19 Eylül 2018 14:58
  1 0
  barkodunda 2.50 yazan ikili (şekersiz yani,üçlü değil) yerli firma kahve paketi nasıl 4.00 oldu başkanım. ben yıllarca bu ikili kahveyi alırdm. hem de paketi ile..2 gün önce antalyada gene bir kutu aldım. daha önce alıp ta atmadığım barkotlu ambalajı ile yeni aldığımın barkodlarına baktım. her şey aynı ve fiat da 2. 50... ama ben dün nasıl 4.00tl den aldım. ve bu yerli malı. ithal değil. ne edeceğim ben şimdi. öpülmeye devam mı başkanım.
 • İsmail Dere

  19 Eylül 2018 12:56
  3 1
  Ham madde üretimine yönelik faaliyet ve destekler arttırılır umarım.
 • Kamil

  19 Eylül 2018 12:17
  1 1
  Ya tamam bimde hersey artmış yağ tuvalet kağıdı peçete süt ürünleri bilumum herşey ozaman zam olmuyormu ne kaldı zaten temel ihtiyaçlar artmış takım elbise aylık almıyoruz mobilya b.eşya almiyoruz temel Gıda ve temizlik ürünleri bunlarda zaten artmış ozaman zam var.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;