GÜNCEL

Barbaros Şansal kararı KKTC'yi karıştırdı

Tarih
25 Nisan 2018
İzlenme
Kişi

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeyken (KKTC) sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle tepki çeken ve geçen yıl ocak ayında sınır dışı edilen modacı Barbaros Şansal’ın Ada’ya giriş yasağının kaldırılması, KKTC Meclisi’nde tartışmalara neden oldu.

Cumhuriyet Meclisi’nde konuşan muhalefetteki Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Barbaros Şansal’ın KKTC’ye giriş yasağının kaldırılmasını doğru bulmadıklarını belirtti. Arıklı, Şansal’ın ülkeye giriş yaparken uyuşturucuyla yakalandığını, yasalara göre cezasını çektikten sonra sınır dışı edilmesi gerektiği halde bunun uygulanmadığını söyledi.

barbaros şansal ile ilgili görsel sonucu

‘BAKANLAR KURULU’NUN KEYFİ KARARI’

KKTC Bakanlar Kurulu’nun keyfi olarak Barbaros Şansal’ın Ada’ya giriş yasağını kaldırdığını iddia eden Arıklı, sınır dışı kararı nedeniyle bazı aileler bölünürken, Şansal’a yönelik uygulamanın bu kişiler için yapılmadığını ileri sürdü.

Dönemin İçişleri Bakanı Asım Akansoy ise Barbaros Şansal ile herhangi bir tanışıklığı olmadığını, kişiye özel bir muamele yapılmadığını söyledi. Akansoy, ’daha önce aynı suçu işlememiş olması, eser miktarda uyuşturucuyla yakalanmış olması ve ülkede yatırımı bulunması’ nedeniyle Şansal’ın KKTC’ye giriş yasağının kaldırıldığını kaydetti.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars da Barbaros Şansal’ın sınır dışı kararının iptal edildiğini ancak daha sona yeni suç işlememesine ve önceki karar iptal edilmemesine rağmen, sınır dışı kararı alındığını söyledi.

Hürriyet

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    25 Nisan 2018 17:02
    0 0
    85li yıllarda bir gazinin sakladığı altınlar için girnedeydik.her gün aradık 06 plakalı arabayla.hayal mi gördü bilmem ama,dağlarda dolaştık durduk.dikkati çekti,peşimize polis takıldı.bir akşam otel lobbysindeyken yuksek sesle resepyona konuşan polis,BİZ KİMSENİN KARISINA,İÇKİSİNE KARIŞMAYIZ.ÖNEMLİ OLAN BURAYA AİT OLANLARIN KAÇIRLMASI VE UYUŞTURUCU İŞİDİR.demişti.o aralarda meşhur biri de yakalanmıştı.(altınlar mı yok. bulamadık. orada 1 çuval.gazi de tekrar gideceğimiz akşam trafikten öldü.)
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;