EKONOMİ

Bakan Pekcan'dan önemli açıklamalar

Tarih
27 Aralık 2018
İzlenme
Kişi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İran'a yönelik ambargo kararının Türkiye'yi etkileyebileceğini söyledi. Bakan Pekcan, konkondatoya başvuran şirket sayısının ise 974 olduğunu açıkladı. Bakan Pekcan "Konkordatoyla ilgili yeni bir düzenleme var bundan böyle bağımsız denetim kuruluşlarının raporlamaları doğrultusunda konkordato ilan edilecek."

NTV yayınında konuşan Bakan Pekcan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Ruhsar Pekcan NTV ile ilgili görsel sonucuİhracatta şu an hedeflerimize ulaşmış durumdayız, 168 milyar dolar ile tarihi rekora ulaştık, bugünden sonrası artı gelecek.

Net ihracatın büyümeye katkısının artı olmasını bekliyoruz. İhracatta artışı sürekli kılabilmek istiyoruz, bu yönde sektörel çalışmalarımız var.

İhracatta bizi en fazla olumsuz etkileyecek AB'de büyümenin yavaşlaması olur, Brexit için her türlü olasılığı değerlendirmek durumundayız, İran kararları da Türkiye'yi etkileyebilecek durumdadır.

ABD ile ilgili siyasi etkilerden ekonomik ve ticari olarak da etkilendik. Ek vergiler Türkiye'ye iki katına çıkarıldı. Çelikte yüzde 25, aliminyumda yüzde 10 vergi kondu.

İRAN AMBARGO ile ilgili görsel sonucuEN ÇOK TÜRKİYE'Yİ ETKİLER

İran'a yapılacak her yaptırım, hem bölgeyi, en fazla da Türkiye'yi etkiler. Muafiyetin Türkiye için uzatılmasını bekliyoruz.

*Normalde konkordato adalet bakanlığının konusu. Şirketler itibarıyla biz de takip ediyoruz. Açılan şirketler olduğu kadar kapanan şirketler de var.

979 firma olmuş bu pazartesi itibarıyla… Bu herkese açık bir haber.

Konkordatoyla ilgili yeni bir düzenleme var bundan böyle bağımsız denetim kuruluşlarının raporlamaları doğrultusunda konkordato ilan edilecek. Alıcıları zarar sokmak gibi bir niyet varsa kesinlikle izin verilmeyecek.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    27 Aralık 2018 17:21
    0 0
    ABD bizi ıranla kapıştıracak. bunu bilin. çetin altan bunu taa 1990larda yazmıştı. proje aynı. iranla savaşabilecek bir türkiye var. digerleri havagazı. batılılar da ZATEN ÇOK GÜÇLÜ İRAN VE TÜRKİYEYİ SAVAŞTIRARAK GÜÇTEN DÜŞÜP BİR 50 YIL TOPLANMAMASINI DÜŞÜNÜYOR. ÖNÜMÜZ İRANLA SAVAŞ BEYLER. ABD NİYE ÇEKİLDİ..İRAN ZATEN hazreti hüseyinin intikamı diye sünni nefretini dik tutuyor. ırak ve suriyede 3-5 yaşındaki bebeleri, kaynar suya atıp öldürdü.UNUTMAYIN.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;