GÜNCEL

Aşırı sağcı Salvini Türk fındığı kullanıldığı için Nutella'yı boykot ettiğini açıkladı

Tarih
07 Aralık 2019
İzlenme
Kişi

İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini taraftarlarıyla bir araya geldiği bir mitingde Türk fındıklarını kullandığı için Nutella'yı boykot ettiğini açıkladı. 

Salvini yaptığı açıklamada İtalyan şirket Ferrero'nun ürettiği Nutella'da Türkiye'den ithal fındıkların kullanıldığını öğrendikten sonra yemediğini belirtti. 

The Telegraph'ın haberine göre Salvini, "Nutella'nın Türk fındığı kullandığını öğrendim. Ve ben İtalyan ürünlerini kullanan şirketlere yardım etmeyi tercih ediyorum. İtalyan olanları yemeği, İtalyan çiftçilere yardım etmeyi tercihe derim çünkü onların yardıma ihtiyacı var" dedi.

nutella salvini ile ilgili görsel sonucu"İtalya Sanayi Bakanı Yardımcısı Stefano Buffagni, "Kafayı yemiş. İtalya'nın en çok bilinen ve dünya çapında satılan ürününe saldırması da bunun kanıtı. Ferrero, İtalya'da binlerce kişiye istihdam sağlayan önde gelen bir şirket," dedi, "Türk fındıklarının da kullanıldığı doğru. Ama fındıkların dörtte biri İtalya'dan geliyor ki bu da ürünün talebini tam karşılamıyor" diye ekledi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Burhan

    08 Aralık 2019 11:30
    0 0
    Faşizm habis bir ur gibidir. Bünyeye yerleşirken sinsi davranır. Milli ve yerli gibi insana masum ve iyi gelen kavramların ardına saklanır. Sonra ayrımcı ve çatışmacı yüzünü gösterir. Akıl, insaf baştan gider, kalbe nefret ve kibir yerleşir.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;