GÜNCEL

Almanya'dan Türkiye'ye göçmen sitemi

Tarih
12 Eylül 2019
İzlenme
Kişi

Türkiye’den Avrupa'ya kaçak göç artıyor. Almanya, akımı frenlemek için açıklamalarda bulundu.

Alman hükümeti, Türkiye’den Yunanistan’a artan "kaçak göçün" frenlenebilmesi için sığınmacıların Türkiye’ye geri gönderilmesini öngören mekanizmanın, daha etkin uygulanması gerektiğini savunuyor.

"TÜRKİYE ESKİSİ GİBİ MUTABAKATA BAĞLI DEĞİL"

Alman hükümetinin sözcüsü Steffen Seibert, son haftalarda Türkiye’den Yunanistan’a gelen göçmenlerin sayısındaki artışın dikkatle izlendiğini, konuyla ilgili olarak Yunanistan ve Türk hükümetleriyle irtibat halinde olduklarını söyledi.

Steffen Seibert ile ilgili görsel sonucuSeibert, Yunanistan’a bu ay gelen göçmenlerin sayısında geçen yıl eylül ayına kıyasla yüzde 8 oranında artış olduğunu söylemekle birlikte, bu oranın AB-Türkiye Mülteci Mutabakat öncesine kıyasla çok geride olduğunu kaydetti.

ETKİN UYGULAMA BEKLENTİSİ

Türkiye ile mülteci mutabakatının, Ege adalarındaki gelişmelerle başa çıkmakta anahtar öneme sahip olduğunu vurgulayan Seibert, "Çünkü bu mutabakat Türkiye’ye geri gönderilmelerini öngörüyor." dedi.

Bu mekanizmanın daha önce planlandığı ve arzu edildiği şekilde uygulanmadığını aktaran hükümet sözcüsü, "Yeni Yunanistan hükümeti bu sürecin daha etkin uygulanması için gerekli adımları atacağını duyurdu, bizim buna güvenimiz ve desteğimiz tam." diye konuştu.

Seibert, sığınmacıların daha hızlı işleyecek süreçlerle Türkiye’ye geri gönderilmesi halinde Yunanistan adalarındaki durumun da "hafifleyeceğini" sözlerine ekledi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • HURSİT DİLAVER 2

  12 Eylül 2019 12:35
  1 0
  SİZ CHP DEĞİLSİNİZ. O LOZANLA KENDİNİ BAĞLAMIŞ. SİZİ HALK SEÇTİ.. 1950DEN BERİ GELEN PISIRIKLIĞI BIRAKIN.bu şansı bir kere yakaladı türkiye ,ama haini bol milletiz ya. BU ŞANS, KENDİ HALKIMIZA POLİSİMİZE MECLİSİMİZE BOMBA ATIP 250 ŞEHİT, 2500 GAZİYE MALOLDU. LANET OLSUN YAPANLARA.
 • HURSİT DİLAVER

  12 Eylül 2019 12:33
  0 0
  işte bu adamlara iyi niyetle yaklaşırsanız böyle tepenize çıkarlar ve de turkiyeyi suçlarlar. o paranın gelmediği gün hemen bu anlaşmayı iptal edecektiniz. SANMAYIN Kİ SİZİ ALACAKLAR. ASLA. ALIRLARSA KIBRISTA TEK TÜRK ASKERİ KALMAMALI. AYRICA HER ÜLKE PARLAMENTOSU YA DA HALKI OY VERECEK. TCYİ ALALIM MI DİYE. BİR TEK DEVLET HAYIR DERSE ASLA GİREMİYECEĞİZ. BUNU BİLE BİLE NİYE BU KADAR YARANMA SAVAŞI YAHU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;