DÜNYA

Alman devi Deutsche Bank batıyor

Tarih
13 Mart 2019
İzlenme
Kişi

Almanya'nın en büyüğü ve dünyanın da en büyüklerinden biri olan Deutsche Bank, oldukça zor bir finansal dönemeçte.

Geçtiğimiz yıl küçülme planını devreye alan Deutsche Bank'ta, şube kapatmalar ile çok sayıda personelin işten çıkartılması hayata geçirilmişti. Buna rağmen bilançosunu toparlayamayan Deutsche Bank'ı hayata döndürmek için Alman yönetimi son kozlarını oynuyor.

COMMERZBANK İLE BİRLEŞME

Ülkenin bir diğer büyük finans kurumu olan Commerzbank ile Deuctshe Bank'ın birleştirilmesi konusu daha önce gündeme gelirken, bu konu artık açık bir şekilde ilan ediliyor.

Alman devi Deutsche Bank batıyor

 

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, ülkenin en büyük iki bankası Deutsche Bank ile Commerzbank’ın birleşme görüşmeleri yapmakta olduklarını doğruladı. Birleşme görüşmelerine ilişkin basında yer alan haberlerin sorulduğu Scholz, “Durumun nasıl olduğu konusunda görüşmeler var.” yanıtını verdi.

 Alman devi Deutsche Bank batıyor

HİSSELER ERİYOR

Alman devi Deutsche Bank'ın geçen yıldan bu yana devam eden eriyişi, borsalara da yansıdı. Özellikle son birkaç ay içerisinde hızlanan bu düşüş, artık erimeye döndü. Borsada Deutsche Bank'ın hisseleri, en çok zarar ettiren hisselerden biri oldu.

 

Alman devi Deutsche Bank batıyor

Alman hükümeti, Deutsche Bank’ın sağlığı konusunda endişe ediyor ve Commerzbank le birleşmesi için bastırıyor. Ancak Deutsche Bank’ın en büyük iki hissedarı, böyle bir birleşmeye kuşku ile yaklaşıyor.(Ensonhaber)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;