GÜNCEL

Alçak pankarta ODTÜ'den ilk açıklama

Tarih
07 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi

Habertürk Ankara'dan Fırat Tur'un haberine göre, ODTÜ’nün, kampüs içindeki stadyumda düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenciler çeşitli mesajlar içeren pankartlarla geçiş yaptı. Bir grup öğrenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içerikli karikatürlerin yer aldığı bir pankart taşıdı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı’na hakaret içeren pankartı taşıyan kişiler hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldığını ve 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.“TATSIZ OLAY”

ODTÜ Rektörlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda her zaman başarıyla temsil eden ve ülkemizin gururu olan Üniversitemizin mezunlarının başarılarının aileleriyle birlikte coşkuyla kutlandığı ve hepimiz için özel bir yeri olan mezuniyet törenimizde yaşanan tatsız olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz ve yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • mehmet

  09 Temmuz 2018 13:08
  0 0
  biz fırat üniversitesinin içinden arabamızla bile geçemiyoruz, "neymiş sivillerin geçmesi yasakmış." bu pankartlar o üniversiteye nasıl sokuluyor, anlamak mümkün değil. kesinlikle araştırılıp parmağı olan herkesin cezalandırılması lazım..
 • Kadir

  08 Temmuz 2018 10:48
  0 0
  Eyer Devlet bu kansiz kopekleri ceealandirmazsa yaziklar olsun
 • Dinçer

  07 Temmuz 2018 22:26
  0 0
  Alçaklar, Vatan hainleri, Allahsız, kitapsızlar.
 • Okur

  07 Temmuz 2018 17:18
  1 0
  Rektör çanak tutmasa,kimden yüz bulacaklar.Siz ancak,imanlı gençlerle uğraşırsınız.
 • hursit dilaver

  07 Temmuz 2018 16:19
  1 2
  bilirim ben bizim AKPyi, bunları hep sineye çeker. aman bulaşmıyalım derler.nasıl olsa millet bizi seçiyor, bunları seçmiyor. varsın desinler, yazsınlar, yürüsünler der. onları da bilirim ben.şöyle bir kınama yeter zaten. yani AAAA.. NE AYIP ŞEY desinler biz zaten mutmain olacağız. di mi AKEPE..BİZE BU KADARI YETER.
 • hursit dilaver

  07 Temmuz 2018 16:11
  4 1
  etmyorsan gereğİni yap VE BU ADAMLARI OKULDAN AT. YA DA 3 YIL UZAKLAŞTIR. TABİ ONLARDAN KORKMUYORSAN. BİZ DE BİLİRİZ ODTÜYÜ..TERÖRİSTLERİN HAREMLERİNDEN TANIRIZ. comerin arabasını devirirken pencereden bunu gören comer kahkaha ile gülüyordu.. ulan hepiniz amerikan devşirmesi oldunuz be. solcuymuş.. sevsinler solunuzu.istanbul tekniğin paça bağcısı olamazsınız be.
 • seyyah

  07 Temmuz 2018 14:54
  5 0
  bu açıklama ile yırtamazsınız. Daha önceden de vukuatlı bu pankart meselelerine hiç eğilmediğiniz belli. Neden o pankartlar kameralara yansımadan önce bir denetim yapılmadı.Baş suçlu, o öğrencilerden önce, bu işe çanak tuttuğu aşikar olan üniversite yönetimidir.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;