GÜNCEL

Akdağ'ın zirvesine Atatürk büstü

Tarih
16 Nisan 2018
İzlenme
Kişi

Denizli'nin Çivril ilçesinde Akdağ İzcilik, Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, 2 bin 447 metre yüksekliğindeki Akdağ'ın zirvesine Atatürk büstü yerleştirdi.

Akdağ'ın zirvesine Atatürk büstü

Kulüp üyeleri, Denizli'nin en yüksek ikinci dağı olan Akdağ'a Atatürk büstünü yerleştirmek için dün tırmanış gezisi düzenledi.

Dernek üyelerinin katıldığı tırmanış 4 saat sürdü. 2 bin 447 metre yüksekliğindeki Akdağ'ın zirvesine ulaşan dernek üyeleri, önce beton blok inşa etti ardından da Atatürk'ün büstünü yerleştirdi.

Akdağ'ın zirvesine Atatürk büstü

"HAK ETTİĞİ YERE KOYDUK"

AKİDAK Başkanı Erkan Atilla, "Ege bölgesinin en yüksek ikinci dağı olan Akdağ'ın zirvesine Atatürk büstünü diktik. Atatürk'ü en yükseğe, hak ettiği yere koyduk." dedi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • ZULKARNEY

  17 Nisan 2018 09:53
  1 0
  Bekle bizi dünya biz geliyoruz. 2447 ye heykel diken imanlı gençliğimiz var.
 • hursit dilaver

  16 Nisan 2018 18:40
  5 0
  atanın yeni yüksekliği 2447 metrede mi kaldı be. gidin bari dünyanın en yüksek tepesi everest miydi oraya dikin ki bunun 3 katı yüksek olsun.antalyadaki heykeli bile,CHPli başkan 3 misli boyunu uzatmıştı.hiç birinizin aklına aya ata heykeli ,göndermek gelmez tabi. rica edin amerikalılara. uzaya gittiklerinde ata heykeli de kursunlar.siz bunları yapmadığınız için de ata sizi aşağıda en sert beyzbol sopası ile karşılıyacak. öyle vurdukça kırılma ihtimali de yok.hadi bakalım. ataya saygı..
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;