GÜNCEL

Ahmet Hakan Ensar Vakfı'nın linç edilmesine tepkili

Tarih
16 Mart 2016
İzlenme
Kişi

Bir öğretmen, 10 ayrı erkek çocuğuna tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklandı. Tutuklanan öğretmenin 5 ay Ensar Vakfı'nda görev yaptığı ortaya çıkınca, vakfa yönelik özellikle sosyal medyada linç kampanyası başladı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bu vakfa yönelik linç kampanyasını eleştirdi ve "Tecavüzcü solcu olsaydı ne yapacaktınız?" diye sordu.

Ensar Vakfı'nın Karaman'daki temsilciliğinde 5 ay gönüllü öğretmenlik yapan bir öğretmen, erkek çocuklarına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanmış.

İnsanı öfkeden delirtecek bir alçaklık, ne desek az..

Fakat bu olay üzerine Ensar Vakfı'na yüklenmek, Ensar Vakfı'na vurmak, Ensar Vakfı'nın kapatılmasını istemek, Ensar Vakfı'nı hedefe koymak doğru mu?

TACİZCİ SOLCU OLURSA NE OLACAK?

Şu sorulara lütfen elimizi vicdanımıza koyarak cevap verelim:

Bir solcu, bir kadını taciz ettiğinde.. "Solcu tacizci" mi diyeceğiz?
Kayseri'de bir genç kızı intihara sürükleyen öğretmen solcu imiş.. Ne yani? Şimdi buradan yola çıkarak çok çirkin ve çok haksız genellemelere mi imza atacağız?

TOPKEYÜN HEDEFE Mİ KOYACAĞIZ

Çok sevdiğimiz, iftihar ettiğimiz bir dernek ya da vakıfta çalışan binlerce gönüllüden biri aşağılık bir suça bulaştığında.. O dernek ya da vakfı topkekün hedefe mi koyacağız?

SEVMEDİĞİMİZ VAKIF OLUNCA İLKELERİMİZİ UNUTACAK MIYIZ?

E hani suçun şahsi ilkesi vardı? E hani bir insanın işlediği suçtan dolayı ailesi bile suçlanamazdı? Söz konusu sevmediğimiz bir vakıf olunca.. Bu ilkeleri unutacak mıyız?

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;