SİYASET

Ahmet Davutoğlu soruları yanıtlıyor

Tarih
18 Temmuz 2019
İzlenme
Kişi

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun siyasi hareketliliği Türkiye'nin gündemine oturdu.

Babacan, AK Parti'den istifa ederek yeni parti çalışmalarını hızlandırdı. Ahmet Davutoğlu da yeni bir parti için temaslarını sürdürüyor.

Süreç devam ederken eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yavuz Oğan'ın Bidebunu İzle programına konuk oldu.

MHP İTTİFAKI AK PARTİ'YE OY KAYBETTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeleri hatırlatan Davutoğlu, MHP ile yapılan ittifakın AK Parti'ye oy kaybettirdiğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu, "AK Parti'nin MHP ile ittifak yaptığı için oy kaybettiğini Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Devlet Bahçeli'nin bu yüzden beni hedef almasını anlarım." şeklinde konuştu.

"İMAR MÜDÜRÜNÜN ATTIĞI İMZAYLA..."

Eski Başbakan Davutoğlu, imar konusunda yaşanan yolsuzluklara da değinerek "İmar rantlarını çözmeden Türkiye'de yolsuzluğun önü alınmaz. İmar rantlarının çözümü de tümünü kamuya devretmektir. Hiç kimse bir imar müdürünün attığı imzayla zengin olamaz." dedi.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Sansür kötüdür ama en kötü sansür otosansürdür. Maalesef otosansürün en yoğun olduğu dönemden geçiyoruz.

Devlet hayatına giren, siyasete giren eleştiriye açık olacak.

PELİKAN ÇETESİNİ KİMLERİN FİNANSE ETTİĞİNİ BİLİYORUM

O malum troll çetesi. Pelikan çetesi denilen çete. Bildiri denilen şeyi, benim gıyabımda imzalanan MKYK toplantısının ardından ben Varto'ya gittim. Son ziyaretimdi. Pazar günü böyle bir bildiri yayınlandı. Arkasındaki isimleri biliyorum, kimlerin finanse ettiğini biliyorum.

BENİ ALMAN AJANI İLAN ETTİLER

Beni Alman ajanı ilan ettiler. Gerçekten düşündüm; ben ne yaptım ki bu kadar ağır bir ithamla karşı karşıya kaldım.

ESKİ TÜRKİYE SAVUNUCULARININ HEDEFİNDEYİM

3 yıl sustum derken yanlış anlaşıldı. Cumhurbaşkanımıza defalarca ilettim. İç siyasi gelişmeler nedeniyle açıklama yapmadım. Bana şiddetle saldıranlara bakınız.. Eski Türkiye savunucularının hedefindeyim. Bunu anlarım. Dış lobilerin de hedefindeyim. Önleri kapanacak aktörlerin de hedefindeyim.

MHP İLE İTTİFAK AK PARTİ'YE OY KAYBETTİRİYOR, CUMHURBAŞKANIMIZA DA SÖYLEDİM

AK Parti'nin MHP ile ittifak yaptığı için oy kaybettiğini Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Devlet Bahçeli'nin bu yüzden beni hedef almasını anlarım.

CUMHURBAŞKANI İLE YETKİ KONUŞMASI

Sayın Cumhurbaşkanı siz beni ısrarla siyasete davet ettiniz. Partimize kapatılma davası açıldığında ben size gelip bundan sonra mezara kadar yanınızdayım dediğim için siyasete girdim.

Ben bir görevin hakkını veririm. Ben anladım ki siz gücü elinizde toplamak istiyorsunuz. Bunu yadırgamam siyasi liderler bunu isterler. 258 milletvekilimiz var başkanlık sistemini getirmemiz mümkün değil.

YETKİLERİ BAŞBAKAN'DA TOPLAYALIM, SİZ BAŞBAKAN OLUN

Dolayısıyla gelin, sayın Bahçeli'yle, Kılıçdaroğlu'yla görüşelim. 1 ay içinde cumhuriyet tarihinin en kapsamlı reformunu yapıp parlamenter sistemine geçelim, bütün yetkileri başbakanda toplayalım.

Eylül ayında da bizim kongremiz var. Ben sizin bana tevdi ettiğiniz emaneti size vereyim. Genel başkan olun. Başbakan olup bütün yetki sizde olsun. Ben de başdanışmanınız olayım. İstemezseniz de akademik hayata döneyim.

ERDOĞANSIZ AK PARTİ HESAPLARI İÇİN OLMADIM

Ben hiçbir zaman Erdoğansız AK Parti hesapları içinde olmadım, olsaydım görevlerimi bırakmazdım

İMAR BARIŞI...

Bütçe açıklarını kapatmak için imar barışı adı altında şehirlerimizin geleceği ayaklar altına alındı. Kaçak yapılara bunlar gerek olmayacaktı.

BAŞBAKANMIŞ GİBİ YAP AMA YETKİ KULLANMA DEDİLER

Başbakanmış gibi yap ama yetki kullanma, kendi il başkanını bile atayama. Bunu benden sayın cumhurbaşkanı ve MKYK'ye imza atanlar istedi. Benden 'düşük profilli başbakan' gibi bir şey isteniyordu. Ben kendimi bilirim, benden her şey olur da düşük profilli bir şey olmaz. En zor durumda kalsam da yapamam.

İMAR RANTLARINI ÇÖZMEDEN....

İmar rantlarını çözmeden Türkiye'de yolsuzluğun önü alınmaz. İmar rantlarının çözümü de tümünü kamuya devretmektir. Hiç kimse bir imar müdürünün attığı imzayla zengin olamaz.

YENİ PARTİ KURACAK MI

Yaptığım gezilerin ardından başka yol bırakılmazsa geriye parti kurma seçeneği kalır.

ABDULLAH GÜL İLE 1 YILDIR GÖRÜŞMEDİK

Sayın Gül ile 1 yıldır görüşmedik. Babacan ile aramızdaki hukukun ölçüsü yoktur. Derin bir hukukumuz var.

"DEMOKRASİLERDE PARTİ KURMAK BÖLÜCÜLÜK DEĞİLDİR"

Sayın Babacan bir açıklamayla ayrıldı. Belki bir yöntem farkı. Saygı duyarım herkesin kararına. Ben içerideki o hüznü de yaşıyarak hitap etmeye devam edeceğim. Bu saatten sonra parti kurmak bölücülük müdür? Hayır arkadaşlar. Demokrasilerde parti kurmak bölücülük değildir. Bana gelip nereye gidiyoruz diye soran arkadaşlarla hep istişare içinde oldum.

DİN SİYASETE ALET EDİLDİ

Din siyasete alet edildi. Bunda bizim payımız varsa hepimiz yüzleşmeliyiz. Dini bir ankette en az güven din adamlarına duyuluyorsa hepimizin bunu düşünmesi lazım. Önümüzü kesmeye çalışsalar da ben konuşacağım. Yeni pratik, eğer başka yol kalmazsa parti kurmaktır. Siyaset biliminde bir kural vardır, boşluk kabul etmez. AK Parti kendine çekidüzen verirse ekonomik krizi çözecek yöntemler uygulanırsa kim niye ihtiyaç hissetsin? İhtiyaç halinde yapmak ne ihanettir ne yanlıştır.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Osman ünal

    18 Temmuz 2019 12:27
    2 3
    Besle kargayı oysun gözünü senden olsa olsa iyi bir biritüs olur erdoganla bahceliyi konuşurken agzını yıka ondan sonra onları konuş
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;