GÜNCEL

Afrin Operasyonu'na tepki gösteren HDP’den 'sokak' çağrısı!

Tarih
21 Ocak 2018
İzlenme
Kişi
 HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik harekatını 'işgal girişimi' olarak nitelendirdi, halkı sokağa çıkarak harekata tepki göstermeye davet etti.

 

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nadir Yıldırım imzasıyla HDP Parti Meclisi üyeleri, il ve ilçe başkanlıkları, kadın ve gençlik meclisi ile milletvekillerine gönderilen "bilgi notu"nda Türk Silahı Kuvvetleri'nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik harekatına tepki gösterildi.

Afrin Operasyonu'na tepki gösteren HDP’den 'sokak' çağrısı!

'KOBANE'Yİ SAVUNDUĞUMUZ GİBİ...'

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör hedeflerine yönelik harekatını "Efrin’in işgal girişimi" olarak nitelendiren Yıldırım, şunları kaydetti: "Efrin işgal girişimine karşı barışı ve halkların birlikte yaşam iradesini savunmak amacıyla yerellerimizdeki savaş karşıtlarıyla birlikte pazar ve pazartesi tüm gücümüzle kitlesel basın açıklamaları ve yürüyüşler yapılmalı, hükümetin ve destek veren partilerin savaşçı politikalarına karşı protesto gösterileri düzenlenmelidir. Bu işgal girişimi sürdükçe asla durmayacağız. Kobane’yi savunduğumuz gibi Efrin’i de savunacağız. Efrin’e saldırı tüm Kürtlere saldırıdır. Efrin’e saldırı Amed’e, Kerkük"e, Mahabat’a saldırıdır. Bu duruma asla sessiz kalınmamalıdır. Halklarımızı sokağa sesini yükseltmeye ve demokratik tepkisini vermeye çağırıyoruz." 

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Göktürkler 2

  21 Ocak 2018 19:24
  3 0
  Az kalsin unutuyordum süratina tüküreyim senin Hain Bir seyede benzemiyorsun yosma
 • Göktürkler

  21 Ocak 2018 19:23
  4 0
  Seref yoksunu Hain Kapi acik alcak Yürü git pacavra nalet Hain defol git Etegini giy senin Yosmalarla dag cok alcak
 • Yyk77

  21 Ocak 2018 18:59
  4 0
  Bunların vatandaşlıktan çıkarıp yurt dışına atılsın belki suriyeye gider de mehmetçik avlar.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;