GÜNCEL

Adnan Oktar örgütünün 2 numarası Tarkan Yavaş yakalandı

Tarih
10 Ekim 2018
İzlenme
Kişi

Adnan Oktar soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru yakalandı. Adnan Oktar suç örgütüne yönelik 11 Temmuz’da yapılan baskında gözaltına alınamayan 9 şüpheli hakkında bu sabah yeni operasyon başlatıldı. Gizlendikleri adresler belirlenen 9 önemli şüphelinin hücreleri basıldı.

Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik 11 Temmuz günü 31 ayrı suç kapsamında operasyon düzenlenmiş 187 şüphelinin yakalandığı operasyon sonrası Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 167 şüpheli tutuklanmıştı.Örgütün tepe yönetiminde yeralmasına rağmen bazı isimlere bu operasyon sırasında ulaşılamamıştı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ve istihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince gizlendikleri adresler belirlenen 9 şüpheli için bu sabah operasyon düzenlendi.

Şüphelilerin gizlendikleri 9 adrese baskın yapıldı. Adreslerde Hakimlik kararı ile arama gerçekleştirildi. Şüphelilerin bu adreslerde özellikle sosyal medyayı kullanarak örgütü ayakta tutmaya çalıştıkları belirlendi. Operasyonda Adnan Oktar'ın sağ kolu Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru'nun da aralarında olduğu 7 kişi yakalandı. Aranan kişilere yardım ettiği belirlenen şüpheliler de gözaltına alındı.

ÇOCUK TACİZİNDEN ULUSLARARASI AJANLIĞA ŞOK SUÇLAMALAR

Örgütün 2 numarası olarak bilinen Tarkan Yavaş hakkında çocuk tacizi, uluslararası ajanlık, rüşvet, silahlı örgüt üyeliği ve FETÖ bağlantısı konularında suçlamaları bulunuyor.

GAZETECİLERİ VE POLİSLERİ TEHDİT EDİYORDU

Adnan Oktar örgütünün firari sanığı Tarkan Yavaş, İstanbul Göktürk beldesinde saklandığı evde Adnan Oktar'a muhalif olan gazetecileri, polisleri ve örgütten ayrılan eski üyeleri tehdit eden videolar çekerek kamuoyuna gözdağı veriyordu. Örgüt sempatizanları aracılığıyla sosyal medya üzerinden yaygınlaştırılan bu videolarla suç işlemeye devam ediliyordu.

Örgütün 2 numarası olarak bilinen Tarkan Yavaş'ın çocuk tacizi, uluslararası ajanlık, rüşvet, silahlı örgüt üyeliği ve FETÖ bağlantısı konularında suçlamaları bulunuyor.

YURTDIŞINDAKİ ÖRGÜT ÜYELERİ HAKKINDA İNTERPOLE YAZI YAZILDI

Öte yandan Adnan Oktar örgütünün yurtdışındaki firari üyeleri Hasan Basri Güner, Emre Çalıkoğlu, Atalay Coşkun, Tufan Gürlek, Cenk Yabaş ve Tuğba Bozkurt'un Türkiye'ye iadesi için İnterpol ile resmi işlemlerin başladığı öğrenildi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;