SİYASET

Abdullah Gül'ün açıklaması için kim ne dedi?

Tarih
28 Nisan 2018
İzlenme
Kişi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarıyla ilgili Twitter hesabından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarıyla ilgili paylaşımda bulundu. 

abdulhamit gül ile ilgili görsel sonucu

Abdulhamit Gül, "Kardeşlik hukuku, vefa duygusu ve siyasi ahlak, 'Kardeşim Gül' hitabına, 'Kardeşim Erdoğan' mukabelesinde bulunmayı gerektirirdi" ifadelerini kullandı.

engin altay ile ilgili görsel sonucu

CHP: VURGU ÖNEMLİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Twitter'dan yaptığı açıklamada “Sayın Abdullah Gül ün bugün yaptığı açıklamada demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, kuvvetler ayrılığına ve huzur ortamına yaptığı vurgu önemli ve kıymetlidir” ifadelerini kullandı.


sezai temelli ile ilgili görsel sonucu

HDP: SENİN CESARETİN YOK MU?

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Siirt'te partisinin il teşkilatı öncesi yaptığı konuşmada 11. Cumhurbaşkan�� Abdullah Gül'ün açıklamalarıyla ilgili, "Bugün Sayın Gül açıklama yapmış. 'Aday olmayacağım.' Neden? Çünkü herkes bir araya gelmemiş. Oldu beyim, sen buyuracaksın, biz bir araya geleceğiz, irademizi sana ipotek edeceğiz. Senin cesaretin yok mu? Çık aday ol" dedi.


destici ile ilgili görsel sonucu

BBP: GÜL'ÜN HİÇ GÜNDEME ALMAMASI LAZIMDI

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Gaziantep il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Abdullah Gül'ün açıklamalarına ilişkin şöyle konuştu: "Doğru olan budur. Sayın Gül'ün bunu hiç gündemine almaması lazımdı. Ona bu teklifi sunanlara prim vermemesi lazımdı. Kendi isminin geçmesi onu yıprattı. Ama bugün bu açıklamadan sonra tartışmaları bitirdi" dedi.


abdullah gül ile ilgili görsel sonucu

ABDULLAH GÜL NE DEMİŞTİ?

İstanbul'da Ayazağa Kasrı'nda gazetecilerin karşısına çıkan Abdullah Gül, "Erken seçimlerle birlikte Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesiyle başlayan hareketlilik benim dışımda gelişti. Geniş bir mutabakat söz konusu olursa üstüme düşeni yapmaktan çekinmeyeceğimi söylemişimdir. Temel Bey'in yaptığı görüşmeler neticesinde böyle bir mutabakatın olmadığı görülmüştür. Böylece adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değildir" demişti.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Okur

    29 Nisan 2018 19:23
    3 0
    İyiki hukukun üstünlüğü,demokrasi,kuvvetler ayrılığı terimleri var.Yoksa CHP nin söyleyebildiği başka şeyler yok.Her olaya bu kelimelerle karşılık veriyorlar.(birde hakaret)HDP de Sayın Gül e gereken cevabı vermiş.Onların gözündeki değeri bu.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;