DÜNYA

ABD'de Trump'a destek düşüyor

Tarih
09 Haziran 2020
İzlenme
Kişi

Amerika'da başkanlık seçimleri için geri sayım başladı.

Geçtiğimiz dönemde ABD Başkanı Donald Trump'a karşı açık bir şekilde Hillary Clinton'ı destekleyen CNN, şimdi de Joe Biden'dan yana durmaya başladı.

TRUMP'I BEĞENENLERİN ORANI

Trump vs. Biden: Who would win? – POLITICOSSRS Araştırma Şirketi tarafından CNN için 2-5 Haziran'da 1.259 kişi ile yapılan ankette, Trump'ın başkanlığını beğenenlerin oranı yüzde 38 ve beğenmeyenlerin oranı yüzde 57 olarak açıklanırken kalan yüzde 5 fikir belirtmedi.

Aynı şirketin mayısta yaptığı anketlerde Trump'a destek oranı yüzde 45'in düzeyindeydi.

Ankette katılımcıların yüzde 31'i Trump'ın ırkçılık konusunu ele alış biçimini beğendiğini belirtirken, beğenmediğini söyleyenlerin oranı yüzde 63 oldu.

BIDEN MI TRUMP MI

Diğer taraftan, bugün seçim yapılsa kimi tercih edecekleri sorulan katılımcıların yüzde 43'ü, Trump'ı destekleyeceğini söyledi.

Trump'ın Demokrat rakibi eski Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı destekleyeceklerini belirtenlerin oranı ise yüzde 55 olarak açıklandı.

Mayısta yapılan ankette Biden'a destek yüzde 51 ve Trump'a destek yüzde 46 düzeyindeydi.

Trump'a desteğin düşmesinde, siyahi Amerikalı George Floyd'un Minnesota eyaletinde gözaltına alınırken öldürülmesinin ardından başlayan olaylara karşı Trump'ın, askeri güç kullanma tehdidinin etkili olduğu ifade ediliyor.

 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;