DÜNYA

ABD ve Almanya hakkında şok iddia!

Tarih
15 Mart 2020
İzlenme
Kişi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Almanya'da faaliyet gösteren CureVac adlı şirketi almak için girişimlerde bulunurken, Alman hükümeti koronavirüse karşı potansiyel aşıyı geliştiren şirketi satmamak için girişimlerde bulunuyor.

 Alman hükümet kaynakları tarafından yapılan açıkalmada, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yönetiminin bir Alman firması CureVac tarafından geliştirilen potansiyel koronavirüs aşısına nasıl erişebileceğini araştırdığını belirtti.

Welt am Sonntag Alman gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın CureVac'ı ABD'ye çekmek için para teklif ettiğini ve Alman hükümetinin kalmasını sağlamak için karşı tekliflerde bulunduğunu açıkladı.

korona aşı ile ilgili görsel sonucuABD'li bir yetkili konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu hikaye çılgınca abartılıyor. ABD hükümeti bir aşıya yardım edebileceklerini iddia eden birçok (25'ten fazla) şirketle girişimde bulunuyor. Bu şirketlerin çoğu zaten ABD'li yatırımcılardan finansman aldı. Yardımcı olabileceğini iddia eden herhangi bir şirketle konuşmaya devam edeceğiz. Ve bulunan herhangi bir çözüm dünyayla paylaşılacak." dedi.

İsmi açıklanmayan Alman Sağlık Bakanlığı sözcüsü, gazetede bir söz teyit ederek şunları söyledi, "Alman hükümeti, yeni koronavirüse karşı aşıların ve aktif maddelerin de Almanya ve Avrupa'da geliştirilmesini sağlamakla çok ilgileniyor. Bu bakımdan, hükümet CureVac şirketi ile yoğun bir alışveriş içindedir.” dedi.

CureVac şirketi yaptığı açıklamada, "Şirket bir satın alma konusundaki mevcut söylentileri reddetti." denildi. Şirket geçen hafta yaptığı açıklamada aşıyı bulmak için çalışmalara başladığını açıklamıştı. (YeniAkit)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;