GÜNCEL

ABD mahkemesinden Nusret'e şok ceza

Tarih
07 Kasım 2019
İzlenme
Kişi

Birçok ünlü ismi ağırlayan ve dünyanın farklı ülkelerinde şube açarak, tuz dökme stiliyle 'Salt Bae' lakabıyla şöhret olan Nusret Gökçe, ABD'de çalışanlarıyla davalık oldu ve ABD federal mahkemesi tarafından 250 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, 'Japonya'da başlayan dostluk ve dayanışma' başlığıyla yayımlanan yazısında "New York, Manhattan’da yer alan restoranındaki garsonları işten çıkaran Nusret Gökçe’ye, ABD Federal Mahkemesi, 250 bin dolar ceza verdi" bilgisini verdi.

nusret ile ilgili görsel sonucuEyüboğlu şöyle devam etti:

"Mahkeme; Gökçe’nin, çalışanlara dağıtılması gereken bahşişlerden pay almasına itiraz eden Süleyman Kucur, Onur Uscula, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkus’u haksız yere işten çıkardığına hükmetti.

Mahkeme, garsonların alacakları toplu tazminattan doğacak tüm vergileri de Nusret’in ödemesine karar verdi.

Mahkeme ayrıca, garsonların referans dosyalarına düştüğü 'İşten çıkarıldı' ibarelerini de kaldırdı.

19 Ekim 2019’da Manhattan Nusret’in duvarına asılan kararda, Federal Yasa’nın çalışanlara sendikalaşma, adlarına pazarlık için temsilci seçme, haklarını koruma uğruna diğer çalışanlarla hareket etme gibi haklarının olduğu hatırlatıldı."

İlgili resim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    09 Kasım 2019 16:51
    0 0
    aaah türkiye. bacak kadar kızı sahnelerde seyrederken, bir organızatör GEL BİR DE ALMANYAYI TOKATLILAYIM diyerek almanyaya giden bu reşit olmamış kızı almanlar kapıdan çevirdi. kızm senin yaşın ufak,SENİ BU YAŞTA SAHNEYE ÇIKARAN DEVLETİNE GİT demişti.geldi ve bizimkileri söğüşleyip durdu. biz de malum elde tuz,aç açla yetiştik.bu etçi,bari ÜLKENİN İŞ HAYATINA KATKISI OLSUN. BEN 5 SENEDİR TAZMİNATIMI ALAMADIM.mahkeme sürüyor.işte ABD kanunu böyle.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;