GÜNCEL

100 milyonluk ülkede İsrail’i tek başına protesto etti!

Tarih
16 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi

100 milyon nüfusu olan Mısır’da bir kişi İsrail’i ve ABD’yi tek başına protesto etti.

TEK BAŞINA ABD VE İSRAİL’İ PROTESTO ETTİ

Masravi sitesinin haberine göre Mısırlı vatandaş Ali Fil, avukat barosu önünde 42 dakika boyunca İsrail’i ve ABD büyükelçiliğin Kudüs’e taşınmasını protesto etti.

Filistin için sloganlar atan Ali Fil, yoldan geçen vatandaşların kendisine garip ve şaşkın bir şekilde bakmakla yetindiğini söyledi.

112 GRUBA DAVET GÖNDERDİ, KİMSE GELMEDİ

Mısırlı avukat Fil, 112 parti, grup, hareket ve bağımsız avukatlara protesto için davet gönderilmesine rağmen kimsenin gelmediğini belirtti.

Avukat şunları ekledi: Davet ettiğim onca grup ve insana rağmen kimsenin gelmemesi ve yoldan geçenlerin bana katılmaması beni çok üzdü.

DİKTATÖR SİSİ ÜLKEYİ BU HALE GETİRDİ

ABD ve İsrail bayraklarını da tek başına yakan avukat, protestonun yirminci dakikasında güvenlik sorumlusu tarafından gitmesi istendi. Protestosunu sürdürmekte ısrarcı olan avukat protestoyu 42 dakika sürdürdü.

Diğer taraftan Sisi darbeyle ülkenin başına geçtiği günden beri Mısır ile İsrail arasındaki ilişkiler iyiye gidiyor. Ayrıca Sisi'nin ülkeyi diktatörlükle yönetmesinden dolayı halk yıllardır kendisini özgür bir şekilde ifade edemiyor.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Selahaddin

    16 Mayıs 2018 19:28
    1 1
    Millet belli ki sindirilmiş. Aksi halde Mısır halkı din konusunda çok hassastır ve normal koşullarda, Kudüs emri vakisine kayıtsız kalmasına ihtimal bile verilmez.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;