GÜNCEL

Sevilay Yılman : FETÖ şantajcılığından tutuklanan nikâh şahidi

Tarih
27 Şubat 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Sevilay Yılman
 BOŞUNA demiyorum, “Ankara seyahatleri benim için acayip verimli oluyor” diye... Geçen gün CHP Genel Merkezi’ne yakın kaynaklarımdan edindiğim bir kulisi aktarmıştım. Değerli okurlarım, bugün size anlatacağım kulis çok daha acayip! Konu Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın aralık ayında gerçekleşen düğün töreniyle ilgili.

Çok öncesinden söyleniyordu Hande ile işadamı Murat Özvardar’ın Ankara Sheraton’da yapılması planlanan düğün töreninde nikâh şahitliğini Cumhurbaşkanı’nın yapabileceği. Katılması için bayağı bir girişimde bulunulmuştu. Katılması da bekleniyordu, güzel de olurdu.

Sonuçta 15 Temmuz hain darbe girişiminin yönünü değiştiren gazeteciliğe imza atan bir isimdir Hande Fırat. Erdoğan’ın o nikâhta bulunmasından daha doğal bir şey de olamazdı. Ancak ciddi bir istihbaratla nikâha katılmaktan vazgeçmiş. Peki neden? Ne oldu da bu fikirden vazgeçildi?

Çünkü Cumhurbaşkanı eğer o nikâha katılmış olsaydı; hasbelkader, bilmeden çok yanlış bir fotoğraf karesinde görünebilirdi. Zira şahitlerden biriyle ilgili ciddi bir soruşturma yürütülüyormuş ve bu şahit kişinin o vakit gözaltına alınıp tutuklanması da an meselesiymiş.

Kim peki o şahit? Recep Ercan Keskin denilen bir işadamı! Google’da yaptığım taramada gördüm ki Keskin Holding’in patronu Recep Keskin, Hande Fırat’ın nikâh şahitliğinden hepi topu bir hafta kadar sonra Kocaeli Emniyeti’nin yürüttüğü bir soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alınmış, sonra da tutuklanıp cezaevine konulmuş.

Peki, Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar’ın arkadaşı olan Recep Ercan Keskin hakkındaki suçlama neydi, neden tutuklandı?

Suçlamalar bir değil birden fazla. “Hayali ihracat”, “akaryakıt kaçakçılığı” bunlardan birkaçı, ama esas “FETÖ örgütü üyesi oldukları iftirasıyla işadamlarına ‘tehdit’ ve şantaj yapma” suçlaması. Bu suçlamalar da Recep Ercan Keskin’in tutuklanmasının ardından, yaklaşık 1 ay sonra başka bir soruşturma kapsamında tutuklanan işadamı BereketÖner ve gazeteci Erdal Şimşek’in sorgulaması sonucunda ortaya çıkmış.

“Olacak iş değil” dediğinizi duyar gibiyim. “İnanılır gibi değil” dediğinizi de ama inanın. Belki Hande Fırat, eşinin yakın arkadaşı olan Recep Ercan Keskin’in iş hayatında ne haltlar çevirdiğini tam bilmiyordu. Hatta belki değil kesin olarak bilgisi yoktu bence Hande’nin. Ama ben olsaydım onun yerinde, nikâhıma şahitlik için ricada bulunduğum adamın sicilini muhakkak çıkarttırırdım bir yerlerden. Bu işin şakası olmadığı için kocam olacak insana da sıkı sıkı tembihte bulunurdum!

Haksız mıyım efendim?

Habertürk
27 Şubat 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Aaa

  14 Mayıs 2018 21:48
  0 0
  Elinize sağlık Teşekkürler haksız değilsiniz ayrıca çok da önemli bilgilerdi vatandaşın bilgilenmesi açısından.
 • OSMAN

  01 Mart 2018 12:23
  0 0
  BİZ ONA ŞÖYLE DİYORUZ..ŞIRACININ ŞAHİDİ BOZACI...YAKINDA KOCASIDA İÇERİ GİRER...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;