GÜNCEL

Nagehan Alçı : 17-25’te FETÖ yandaşı olanların pişkinliği

Tarih
02 Aralık 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Nagehan Alçı
 MEDYAYA son dönemde hâkim olan bir pişkinlik ve utanmazlık var. Üstelik bu giderek artıyor ve arsızlaşıyor. O nedenle bazı şeyleri zaman zaman hatırlatmakta fayda görüyorum.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni yıkmak ve devletin başındaki Recep Tayyip Erdoğan’ı ailesiyle beraber hapse atmak için darbe düğmesine bastığı tarih 17 Aralık 2013’tü. Bizler de bir avuç yazar olarak bu tarihten itibaren Gülenist çeteye karşı büyük bir savaş verdik ve sonunda bu savaşı Erdoğan’ın liderliğinde kazandık.

O günlerde çok sayıda AK Partili korkuyordu. Cumhurbaşkanı’nın yanında etkili mücadele eden az sayıda insan vardı. Benim o dönem yorumcusu olduğum “Dört Bir Taraf” programı adeta savaş alanıydı. Her yayında FETÖ saldırılarına karşı sivil hükümetin meşruiyetini sonuna kadar savunuyordum.

‘FETHULLAH CUMHURİYETİ’ OLACAKTI

Biz böyle canhıraş savaşırken, Doğu Perinçek hareketi hariç muhalefet ve medyanın bir bölümü o savaşta Gülen’in tarafını tuttu. Köşe yazarlarının çoğu o dönem Erdoğan’a karşı FETÖ’nün yanındaydı. Beraber Erdoğan’ın yok edilmesi için savaştılar. Eğer istedikleri olsaydı bu ülke “Fethullah Cumhuriyeti” olacaktı.

17-25 Aralık sürecinde FETÖ’nün yanında olanların, o dönem FETÖ ile savaşıp bu örgütü bitirenlere “FETÖ’cü” demesi kadar saçma bir şey olamaz. Ama hâlâ bunu utanmazca ve pişkince yapıyorlar!

Dahası şu an yargı camiası içinde bir irade, 17-25 Aralık sonrası FETÖ’nün tezlerini desteklemiş herkesin tutuklanması gerektiğini, çünkü vatana ihanet ettiklerini savunuyor. Benim gibi özgürlükçü yazarlar ise muhalefetin ve muhalif medyanın Erdoğan karşıtlığıyla yaptığı bu büyük yanlışın gaflet olduğunu ve yargı konusu olmaması gerektiğini söylüyoruz. Zaman zaman “Acaba yanlış mı yapıyoruz?” diye kendime sormadan edemiyorum...

KİMSENİN ÖZGÜRLÜK, HAK TALEBİ YOK

Zira 17-25 Aralık darbe sürecinde FETÖ tarafında olanlar, Erdoğan’ın “Ne istediler de vermedik” sözünden hareketle bir gün muhakkak onun da tutuklanması gerektiğini dahi savunuyorlar. FETÖ’yü bitiren Erdoğan’ın FETÖ’den tutuklanmasını istemek ancak delirmekle açıklanabilir.

Böyle bir ortamda bu ülkeye özgürlükçü bir hukuk devleti rejimi gelmez, gelemez. “Gücü gücü yetene” düzeni devam eder. Seçimsel demokratik rejimden bir adım öteye gidemeyiz ve sanırım gidemeyeceğiz...

Erdoğan karşıtlarının çok büyük çoğunluğunun temel haklardan, özgürlüklerden, çoğulculuktan yana bir talebi yok, bilakis eski askeri vesayet rejimi gelsin ve AK Parti ile dindarlardan intikam alsın istiyorlar. Bu artık mümkün görünmediği için de şu sıralar ABD’deki yargıya bel bağlamış durumdalar. Maalesef hiç iç açıcı bir manzara değil bu.

Habertürk
2 Aralık 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  02 Aralık 2017 22:52
  0 0
  hadi sağırdan geçtik.0 laikliğine guvendigim celal,.hele laikim diye camiye girmeyen, bu muslimlerin ramazan dediği ayda göstere göstere rakısını içen celal. bu ezan falan yanlış adamı seçtiğinden değişmiş demek.neydi 0 menderes miydi..turbeleri açmış,k0nservatuvarda ve rady0larda turk muziği yasağını kaldırmış..bu celal de mi beni sattı be..kader utansın
 • hursit dilaver

  02 Aralık 2017 22:48
  0 0
  hele ramazana falan denk gelse, iftar t0pları, iftar yemekleri,gece sahura kalktığı için ışıkları yanan evler.haydaaa. ne 0ldu lan laik devlet.ustune bir de d0lan teravih camileri, tvlerde mevlutler falan.hacca gitmeler, kurban kesmeler,umreler..beni delirtmek mi istersiniz be. ne 0ldu benim duzenim, sistemim,ner de 0 sağır,nerde 0 yeminli laik celal..
 • hursit dilaver

  02 Aralık 2017 22:44
  0 0
  .kaleye çıkıp çevreye bakıp burası hakkaten ankara mı diye çevreyi temaşa ederken 0 cami minarelerini görse, ulan ne 0ldu mabetsiz şehrimiz, demez mi.siz adamı çıldırtmak mı istersiniz yahu. hele cumaya giden kuran 0kuyan cumbaba..hanımısıları tesetturlu falan. ayakkabıları dışarda mı içerde mi diye k0ntr0l ettirecek cumbaba değil demek.
 • hursit dilaver

  02 Aralık 2017 22:41
  0 0
  hiç kafa y0rdunuz mu. malum zat. şimdilerde mezarından kalkıp şöyle başını kaldırdığında karşısında devasa bir 4 minareli k0catepe camiini göunce ne eder.ne lan bu der.hele gözlerini 0guştururken bir de arapça ezanı duysa..bu ne lan diye aşağılara inip te ulustaki hacı bayram turbesindeki muslimleri dua ederken görse,caminin de d0lduğunu, 0ralardaki kitapçıların da hep dini kitap sattığını görse, çıldırmaz mı.
 • hursit dilaver

  02 Aralık 2017 22:35
  0 0
  babaları dedeleri 1930larda hitler, muss0lini, frank0 ve stalin devirlerinin tatlı hayatlarını görup imrendiklerinden t0runları da özlem içinde tabi. keşke vesayet ya da nazizim, faşizm,k0munizm gelse de şu tayyipçileri, dincileri kılıçtan geçirse. biz ne guzel ataturkumuzle yaşardık ve 1930ları aşmamak için dırenirdik.. aaah nere de devr-i dilaray-i cumhuriyemizin 1930öncesi devirleri..ne öyle hukuk,guguk.. hemen 3 aliler divanı.. iş biterdi.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;