SİYASET

Melih Aşık : Kuşku soruları

Tarih
02 Nisan 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Aşık

2 Nisan 2015

Savcı Mehmet Selim Kiraz ve iki teröristin ölümüyle sonuçlanan
Çağlayan Adliyesi’ndeki saldırı üzerinde tartışmalar sürüyor. Eski bir savcı olan CHP milletvekili Ömer Süha Aldan olayı şöyle yorumluyor:
- İlk söyleyeceğim şudur; operasyon için acele edilmeyip teröristlerin fizik ve moral direncinin minimum düzeye inmesi beklenmeliydi. Bunun yapılmaması büyük hata olmuştur. Odadan iki el silah sesi gelmesi operasyon başlatılmasını gerektirmez. Çünkü siz odayı görmediğiniz için o silahın kim tarafından ne amaçla ve nereye sıkıldığını bilmiyorsunuz. Teröristler belki polisi yanıltmak için havaya ateş etti. Varsayımla operasyon mu olur?
- Diyelim ki savcıya ateş edildiği varsayımı doğru...
- İlk iki kurşun teröristlerce merhum meslektaşımıza sıkıldıysa diğer üç kurşun nedir? Beyne ateş edilen iki kurşunla insan zaten ölür. Teröristlerin daha sonra polislerle girecekleri çatışmayı düşünerek kurşunları daha “tasarruflu” kullanmaları gerekmez mi?
- Bu soruların yanıtını öğrenmek mümkün mü peki?
- Sağlıklı bir otopsi yapılırsa, merhumun üzerindeki kurşunların hangi silahtan çıktığı, hangi açıyla hangi mesafeden atıldığı çok rahatlıkla tespit edilir. Ama bu yapılır mı derseniz, işte orada biraz kuşkuluyum. Çünkü olayı DHKP denen taşeron örgüt üstlense de bu saldırının arkasında daha derin güçler olduğuna inanıyorum ve bu iktidarın yapacağı soruşturmaya maalesef güvenmiyorum.

Milliyet

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • kamer

    02 Nisan 2015 17:42
    1 0
    utanmasan kurşunları tayyip sıktı diyeceksin.hatta demişsin
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;