GÜNCEL

Melih Aşık : Kozmik çete...

Tarih
13 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Aşık

13 Mart 2015

Başbakan Yardımcısı
Bülent Arınç’a yönelik suikast soruşturması takipsizlikle sonuçlandı. Kararın sonuç bölümünde şu çarpıcı tespit yer aldı:  
“19.12.2009 tarihinde saat 14:50 sıralarında
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ait olan 0 312 303 .... numaralı telefona yapıldığı iddia olunan, ‘Çukurambar’da Bülent Arınç’ın evine geliş gidişlerinde, civarda 06 BH 9712 plakalı gri Renault ile 06 LJY 48 plakalı araçları gördüğünü, Bülent Arınç’a yönelik bir saldırıda bulunabileceklerinden şüphelendiğini’ belirtir ihbar üzerine soruşturma başlatılmış ise de;
...gerçekte böyle bir telefon ihbarının yapılmadığı, bir anlamda Cumhuriyet savcısının soruşturma açması için başlangıç şüphesini oluşturacak emarelerin (basit ve makul şüphenin) dahi soruşturmanın başlangıcında bulunmadığı...”
Olmayan ihbardan Türkiye’yi sarsan bir suikast davası yaratmak ve Kozmik Oda’daki sırlara ulaşmak ancak emniyet ve yargı içinde güçlü bir çetenin işi olabilir. Soruşturma sürecinde devletin en gizli sırlarını içeren belgelerin çalındığı da haberlerde yer alıyor. Acaba çete ele geçirdiği askeri sırları nerelere sattı?
Gölcük’te sahte Balyoz belgelerini döşemenin altına yerleştiren, kanlı baskınlar öncesinde PKK’ya bilgi veren de aynı çete miydi?  
Bu çete ortaya çıkarılmadan devlet kuşku bulutu içinde kalmaya devam edecektir.

Milliyet

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;