SİYASET

Melih Aşık : DİSK kayması!

Tarih
04 Ağustos 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Aşık

4 Ağustos 2015

“... Türkiye’nin yakın tarihini bilen herkes ülkenin kadim sorunlarının savaşla, şiddetle çözülemeyeceğini görmektedir. Savaş daha fazla baskı ve kan, daha fazla baskı ve kan daha fazla savaş getirmektedir.... Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Başkanlar Kurulu, iktidarı ve karşısındaki güçleri şiddete derhal son vermeye çağırır.”
Yukarıdaki özet alıntıyı 30
Temmuz günü toplanan DİSK Başkanlar Kurulu’nun “Sonuç Bildirgesi”nden yaptık. Dört sayfalık bildiride dikkatimizi iki şey çekti. Birincisi; PKK’ya ve yaptığı terör eylemlerine ilişkin tek bir eleştirinin dile getirilmemesi... Terör örgütünün “İktidarın karşısındaki güçler” denilerek meşrulaştırılması... İkincisi; terörü yapan PKK ile teröre karşı mücadele eden devletin güvenlik güçlerini aynı kefeye koyup terörle mücadeleyi “savaş” olarak nitelendirmesi. Savaşın, meşru güçler arasında çatışma olduğu, PKK ile mücadelenin ise terörle mücadele olarak adlandırılması gerektiğini... Adında “Devrimci” sözcüğü de olan koskoca bir konfederasyonu yönetenlerin bilmemesi..!
Aslında akiller yetmez ama evetçiler, DİSK gibi kuruluşların dillerinin altındaki bakla şu; Devlet teslim olsun. PKK’nın taleplerini yerine getirsin... Bunu açıkça söyleyemiyor, yukardaki gibi geveliyorlar.

Milliyet

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;