SİYASET

Melih Aşık : Bekaroğlu hesabı!

Tarih
23 Haziran 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Aşık

CHP laiklik anlayışını yeniden gözden geçirmelidir... Türk değil Türkiyeli kavramı kullanılsın... CHP, sürekli olarak “Laiklik elden gidecek” gerekçesi ile hak ve özgürlüklerin tam olarak kullanılmasının karşısında olmuştur...  Ulus inşa projesi bugün Türkiye’yi parçalanmaya doğru sürüklemektedir... CHP’nin “Camileri ahır yapmadık” şeklindeki savunmaları AKP’yi güçlendirmekten başka bir işe yaramıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı CHP milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun hazırlayıp milletvekilleri ve örgüte dağıttığı 22 sayfalık raporda yer alan görüş ve eleştiriler özetle böyle. Bunlara ne dediğini PM üyesi dostumuza sorduk.

- CHP’ye, “Parti programını ve tüzüğünü okudum, kabul ediyorum” diye imza atıldıktan sonra üye olunur. Hem bu imzayı atacaksınız hem de ardından o programa tamamen aykırı bu tür görüşleri savunacaksınız.  Ortada ciddi bir siyasi ahlak sorunu var.

- Size göre asıl amacı ne?

- Bu arkadaşın bünyesi laik, çağdaş, Atatürkçü CHP’yi kabul etmedi. Hiçbir zaman CHP’li olmadı. Zaten raporun kapağına bakarsanız unvan olarak “CHP İstanbul Milletvekili” demiyor, “İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu” diyor.

- Raporda dile getirdiği görüşlere ne diyorsunuz?

- Raporda AKP’nin görüşleri var, HDP’nin var, RP’nin var. Bir tek CHP’nin yok. Birazcık siyasi dürüstlüğü varsa istifa eder, layık olduğu yere döner. Belki de onun hazırlığında!


Milliyet
23 Haziran 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;