GÜNCEL

Melih Aşık : Bay Çamdeviren!

Tarih
24 Kasım 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Aşık

24 Kasım 2015

Şu sözler CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e ait:

“Dört siyasi partinin kabul ettiği 62 madde var. İçinde bu da (milletvekili yemini de) var. Dört parti olarak altına imza koyduğumuz 62 maddeyi Meclis’e getirip geçirelim. Milletvekili yemini tartışması da böylece ortadan kalkmış olur.”

Aşağıdaki sözler de, 24. dönemde Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda görev alan eski CHP Milletvekili Atilla Kart’a ait. Dün, sorumuz üzerine dedi ki.

“Bir kere dört partinin üzerinde anlaştığı maddeler içinde milletvekili yemini yok. İkincisi; dört partinin kabul ettiği 62 maddeyi Meclis’e getirelim demek hukuken olacak şey değildir. Anayasa’nın bütününü bir kenara bırakır, bu 62 maddeyi onaylarsanız kendi içinde tutarsız bir metin ortaya çıkar. Bu konuları bilen insanların konuşması daha doğru olur kanaatindeyim.”

* * *

Gürsel Tekin’in devirdiği çamlar bu kadarla kalmıyor. Önceki gün olağan kurultay için tarih açıklıyor; Kurultay 16 - 17 Ocak’ta yapılacak, diyor.

Oysa kurultay tarihini Parti Meclisi yarınki toplantısında kararlaştıracaktı. Gürsel Tekin’in:

“Kemal Bey kendi başına karar alamaz, onun için benim yanında olmam lazım” sözlerini bu sütunda yazdık. Yalanlanmadı. Anlaşılan Parti Meclisi de tek başına karar alamıyor, o yüzden Gürsel onların yerine önceden karar alıyor! 

Milliyet

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;