GÜNCEL

Melih Aşık : Başörtüsü CHP’ye

Tarih
01 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Aşık
1 Ekim 2014...Anketten çıkan sonuca göre CHP seçmeninin yalnızca yüzde 8’i “bebelere türban”a evet diyor. Yüzde 92’si karşı. Peki bu konuda Y -CHP’nin yöneticileri ne düşünüyor? Önce Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na kulak verelim.
“Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. Vatandaş borç batağı içinde, biz neyi tartışıyoruz. 5 yaşındaki çocuğa, 7 yaşındaki çocuğa türban takalım diye gündeme getiriyorlar. Bunlar doğru değil. Biz şimdi çocuğu alıp siyasi meta, siyasi unsur haline getiriyoruz. Yazık, günah bizim çocuklarımıza. Başörtüsü konusundan medet umarak dikkatleri başka yere çekmek istiyorlar. Bu tuzağa düşmemek lazım.”
Görüldüğü üzere Kemal Bey, okulda türbanın laik eğitime, çağdaş ölçülere, Anayasa’ya temelden aykırı olmasına... Kısacası esasa ilişkin tek bir söz söylemiyor. Söylediği; iktidar türbanla çocukları siyasi meta olarak kullanıp gündemi değiştirmeye, dikkatleri başka yerlere çalışıyor, biz bu tuzağa düşmeyeceğiz.
Peki, yardımcısı... Hülle ile dinci cenahtan transfer ettiği Mehmet Bekaroğlu aynı konuda ne diyor? CNN Türk’te dinledik:
“Eğitimin bu kadar sıkıntısı varken, öğretmenlerin bu kadar derdi dururken, İstanbul’da 60-70 kişilik sınıflar varken hâlâ türban konusunun konuşulması talihsizliktir. CHP bu şekilde böyle bir tartışmanın içinde olmayacaktır.”
Yani... 9 yaşındaki çocuğa türban takmak normaldir ama onca sorun dururken öne almak yanlıştır... Genel Başkan ve yardımcısının söylediği budur. Türkiye’de Laik Cumhuriyet’e karşı İslamcı darbe oluyor... Beyler nerelerde dolaşıyor.
Milliyet

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;