SİYASET

Arzu Erdoğral : "YüksekDağ"lara uçma indirirler Figen!

Tarih
09 Eylül 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Arzu Erdoğral

9 Eylül 2015

Marksizm ve Leninizm üzerine kurulu bir ideolojiden beslenen PKK’lı teröristler, askerimizi ve polisimizi şehit etmeye devam ederken örgütün siyasi uzantısı HDP’nin temsilcileri de her ağzını açtığında kin ve nefret kusmayı sürdürüyor.

Bölücü terör örgütü PKK, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu bölgesini hayalindeki Büyük Kürdistan’a katma düşüncesi ile kan akıtırken dünya genelinde propaganda yapma görevini yerine getiren HDP’de utanmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlayarak bu işten sıyrılacağını sanıyor.

Ancak Irak'ı işgal ederken PKK kamplarını ortadan kaldırma sözü verip Irak Ordusu'nun silahlarının PKK'lıların eline geçmesine göz yuman ABD ile birlikte teröre destek veren ülkelere güvenip NATO, AB ve BM’den güç alarak sesi yüksek çıkanların sonunun da iyi olmayacağı kesin

Suikast, sabotaj, adam kaçırma, bombalama gibi terör eylemlerinde bulunup uyuşturucu ticareti yapan PKK’nın bir Kürt hareketi değil çok kullanışlı bir piyon olduğu ise kabullenilen bir gerçek.

IŞİD terör örgütünü kurup yönetenlerin PYD’ye suni bir düşman oluşturduğu ve PYD ile birlikte PKK’nın gerçek amacı bilindiğine göre ise manipülasyon haberlerle PKK’yı aklayan medyanın, Cihangir Sosyalistlerinin ve Gezici çapulcuların desteği de bir işe yaramayacak.

O nedenle;

Tahrik içeren sözler kullanıp Erdoğan'ı yangına körükle gitmekle suçlayarak HDP’ye yönelik saldırıları hükümete bağlayıp Başbakan Davutoğlu'na yönelik ''çocuk katili olarak adını şimdiden tarihe yazdırdı'' şeklinde iğrenç bir yakıştırmada bulunan Demirtaş’ın sözlerinin hiçbir anlamı yok!

"İç savaş Cizre'den başlayacak" diyen DBP'ye bağlı Belediye Başkanı Leyla İmret gibi tiplerin İngilizlere yaptığı cici kızlığın da bir karşılığı olmayacak.

Sırtını terör örgütlerine dayayan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın 'Direnişe de hazırız' demesi için de benzer bir durum geçerli.

MLKP'li canlı bombalar için düzenlenen ve basına kapalı toplantıda teröristleri öven ve teşvik eden sözler sarf ettiği ortaya çıkan bu kadının sonu da Ebu Leheb`in karısının sonundan farksız olmayacak.

Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme ve terör örgütü propagandası yapmaktan haklarında iddianame düzenlenen ve aralarında Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 2'si tutuklu 13 sanığın yargılandığı davanın iddianamesinde "Şüpheliler arasındaki iletişim tespitlerindeki ast üst ilişkisi gözetildiğinde ESP yönetici olan Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun terör örgütünün merkez yönetici konumunda olduğu anlaşılmıştır" değerlendirmesi yapılması neticesinde de bu kadın umut ederiz ki yargı karşısında da gereken cevabı alacaktır.

Gençleri canlı bomba olmaya çağıran Yüksekdağ’a, savunduğu kanlı ideolojiye ve onun gibi düşünenlere karşı Kürt vatandaşlarımızın da çocuklarını koruması lazım.

Evlatlarının terör örgütünün figüranı haline gelmemesi için çaba sarf etmek onurlu her insanın boynuna borçtur.

Ya iyi bir insansın ya da kötü!

Başka bir seçenek yok…

Neticede;

Askerlerini kurtarmak için yola atlayıp, daha sonra zırhlı araca binerek yola devam ettiği esnada mayın patlatılması sonucu şehit olan Hakkari Dağlıca'da Tabur Komutanı olan Yarbay İlker Çelikcan gibi yüreğinde merhamet taşıyan yiğitlere karşı verilecek hiçbir mücadele sonuç vermeyecektir.

 Gelecek umutlarının sönmeyeceğine dair Allah’tan güç alanlar karşısında batılın yanında olup yükseklere uçanların yere çakılışı da çok yakındır. 

Cafe Siyaset

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;