DÜNYA

The Economist'in CHP ve Saadet Partisi yorumu

Tarih
01 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

The Economist dergisi Millet İttifakı hakkında ilginç yorumlarda bulundu.

İngiliz The Economist dergisi son sayısında, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerine muhalefet cephesinden bakan bir yazı yayımladı. 

"MEZARLARINDA TERS DÖNERLERDİ"

Dergi seçimlerle ilgili yazısında CHP ve Saadet Partisi’nin ittifakına da yer verdi:

karamollaoğlu kılıçdaroğlu ile ilgili görsel sonucu

"Laik bir parti olan CHP ile İslamcı bir parti olan Saadet'in ortaklık yaptığını görseler, muhtemelen iki partinin de kurucuları, modern Türkiye'nin atası Kemal Atatürk ile eski başbakan Necmettin Erbakan, mezarlarında ters dönerdi. Ama zor zamanlar zor ortaklıklar getirir. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, bu ittifakın, Türkiye demokrasisinden geriye kalanları Erdoğan'ın elinden kurtarmak için yapılan zorunlu bir evlilik olduğunu söylüyor. Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve adamlarının politik İslam'dan daha çok eş-dost kapitalizmine yakın olduğunu belirtiyor. Karamollaoğlu, 'Adalet kalmadı. Güçler ayrılığı ortadan kalktı' diyor."

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Nusret

    01 Haziran 2018 14:16
    2 0
    Karamollaoğlu, 'Adalet kalmadı. Güçler ayrılığı ortadan kalktı' diyor." Adalet hanginiz güç hanginiz. Resimdeki zevatlara bakınca resmen süslü cümlelerle afiş yazılarıyla milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bu millet de kanacaksa kansın artık rahat batıyor herkeze net ortada..... Bu kadar sıkıntı varken hala bu devlet ayaktaysa demekki doğru yönetiliyor.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;