GÜNCEL

Savcılık, Eren Erdem sözlerine soruşturma başlattı

Tarih
23 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP MilletvekiliEren Erdem'in dün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar ve verdiği bilgiler doğrultusunda soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Erdem'in dün bir televizyon programa telefonla bağlanarak yaptığı açıklamalar ve verdiği bilgiler doğrultusunda, soruşturma başlattığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca,FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminde yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında, 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamenin kabulüne karar vererek, Erdem hakkında yurtdışına çıkış yasağı koymuştu. Erdem, aynı gün Almanya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelmiş ancak hakkındaki yurtdışına çıkış yasağı nedeniyle yurtdışına çıkamamıştı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  24 Mayıs 2018 11:25
  0 0
  yurt dışına çıkış yasağı var di mi. hadi bakalım bu FETÖ teşkilatı bunu suriye tarafından, irakta PKK tarafından, iran sınırından kaçırıp ta AAA AMA BU GAÇMIIIIŞ BRE BE YAVUUU demeyelim beyler. s0nra nasıl kaçtı bu adam demeyelim. arkasında ABD bakanı da y0k. 0 dacan dundar değil işte. bari bunu kaçırmayın.
 • Nusret

  24 Mayıs 2018 09:34
  0 0
  Son 10 yılda moda artık. K.K Partisini bulduktan sonra millet vekilliği = vatana ihanet . Oldu resmen.
 • Yilmaz

  23 Mayıs 2018 19:03
  2 0
  Vay uyanık vay,demek milletvekili gösterilmeyince o arada sıvışacaktın he.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;