SİYASET

HÜDA-PAR ile HDP arasında şaşortan yakınlaşma

Tarih
26 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi

6-8 Ekim olaylarında katledilen insanları unutan HÜDA-PAR, terör örgütünün siyasi kanadı ile barış şerbeti içmeye hazır olduğunu açıkladı.

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP, 6-8 Ekim olaylarıyla Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek istedi.

Selahattin Demirtaş'ın çağrısıyla sokaklara inen örgüt yandaşlarının saldırıları sonucunda 50 kişi hayatını kaybetmişti.

HÜDA-PAR ile HDP arasında yakınlaşma

YASİN BÖRÜ 16 YAŞINDAYDI...

Hayatını kaybedenler arasında yoksul ailelere kurban eti dağıtmak için sokakta bulunan Yasin Börü ve arkadaşları da vardı.

İlgili resimHenüz 16 yaşında olan Yasin Börü, HDP'den yapılan açıklamayla sokaklara inen terör yandaşlarının vahşi saldırısı sonucunda hayatını kaybetti.

Yaşanan acı olayların bir dönem sıkı savunucularından olan HÜDA-PAR, bugünlerde örgütün siyasi kanadıyla yakın ilişkiler kurmanın planlarını yapıyor.

 

HÜDA-PAR ile HDP arasında yakınlaşma"BARIŞ ŞERBETİ İÇMEYE HAZIRIRZ"

KRT TV'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan HÜDA PAR Sözcüsü Sait Şahin, HDP ile barışmaya hazır olduklarını söyledi.

Sait Şahin, "6-8 Ekim olaylarının acısını gömmeye, HDP ile barış şerbeti içmeye hazırız. HDP, Hüda-Par meselesi aile meselesidir. Çatışmaların, düşmanlıkların devam etmesini biz doğru bulmuyoruz. Aile içinin düzelmesi bu memleketin hayrınadır." şeklinde konuştu.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Mehmet

  27 Mayıs 2018 17:27
  0 0
  Yasin Börü nün kemikleri sızlamıştır şimdi. Bir Kürt olarak HudaPar ı bu tutumundan dolayı kınıyorum. Milliyetçilik damaraını bir kenara bırakmalıyız Önce Kürt veya Türk değiliz Önce Müslümanız. Anadolu halkı ancak bu ortak noktada buluşur. Gerisi hikaye
 • murat kahraman

  27 Mayıs 2018 10:56
  1 0
  hüda par'a iran'dan gelen bir emir doğrultusunda ak parti aleyhinde birleşmeleri talimatının geldiği anlaşılıyor. zaten iran'dan beslenen herhangi bir yapının ümmetin umum menfaatine çalışabilmesi mümkün değildir. yazıklar olsun size, vahdetçi ve aynı zamanda satırcı ahmaklar !
 • zaza

  27 Mayıs 2018 02:56
  2 0
  anlamakta zorkluk cekiyorum, saadet ezeli islam dusmani chp yle kanka oldu huda par pkk barisip kanka olmak istiyor arkadas nasil bir oyun bu anlamsi degilim kimin eli kimin donunda belli degil
 • VATANSEVER

  26 Mayıs 2018 18:47
  1 0
  Bu ülkeyi düze çıkarıp yönetecek,istikrarı devam ettirecek tek adam Reis tek parti Ak-Partidir gerisi hikaye...
 • Kürd

  26 Mayıs 2018 16:03
  4 0
  Hüda par'a az çok ılımlı bakarken daha pkk'nın akıtığı kan kurumamışken hdp ile yakınlaşma valsları siyasetin ne kadar dönek bir şey olduğunu gösteriyor. Anlaşılan o ki şu an için AKP'den daha ilkeli siyasi bir parti yok. Zaten sağ seçmenin sağdaki en büyük oy potansiyeline sahip partiden başkasına meyl etmesi istikrarsızlığa oy vermesiyle eş anlam taşır.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;