SİYASET

HDP'den 11 şehit için açıklama

Tarih
11 Şubat 2018
İzlenme
Kişi
 Ankara'da gerçekleşen HDP kongresinde konuşan Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, dün Afrin bölgesinde şehit düşen askerlerle ilgili konuştu. Kemalbay, "Askeri de yaşatmalıyız" dedi.

 

HDP'nin 3'üncü Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu'nda başladı. Ankara Spor Salonunda düzenlenen HDP'nin 3'üncü Olağan Kongresinde Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, 2018 yılının özgürlük için mücadele edecekleri bir yıl olacağını belirterek faşizme karşı direneceklerini söyledi.
HDP'den 11 şehit için açıklama: Ankara'da gerçekleşen HDP kongresinde konuşan Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, dün Afrin bölgesinde şehit düşen askerlerle ilgili konuştu. Kemalbay, "Askeri de yaşatmalıyız" dedi.

Serpil Kemalbay ezilenleri, sömürülenleri, barışı ve demokrasiyi savunacaklarını vurgulayarak Afrin Operasyonu konusunda şunları söyledi:

"Afrin'de büyük bir direniş gerçekleşiyor. Biz bu ülkede kanın durmasını istiyoruz. Barış içinde müzakere sürecinde hakların birlikte olması için çaba harcadık. Mevcut iktidar bu imkanı ortadan kaldırdı. Şimdi Suriye'de başka bir ülkeye doğru bu saldırıyı gerçekleştiriyor. Burada bugün 11 askerin hayatını yitirdiği bilgisi geldi. Askerler de insan. Afrin'de yaşamını yitiren siviller gibi gerillalar gibi kendini savunanlar gibi hepsi insandır. Ve bizler insanı yaşatmalıyız. Askeri de yaşatmalıyız. Herkesi yaşatmak bizim sorumluluğumuzdur. HDP bu bilinçle bugüne kadar mücadele etti. Kendi yaşamından yola çıktı. Bugün savaş gereklidir diyenler kimsenin çocuklarını savaşa sürmeye bu iktidarın hakkı yoktur."

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • rıza

  12 Şubat 2018 14:28
  0 0
  Yasin börü yü parçalarken silahsız masum acemi erleri otobüsten indirip kurşuna dizerken onlar ana kuzusu değil mi idiler. Şimdi gücü görünce arslan vazifeye dönünce mi o insan bu insan demeye başladınız. Hadi ordan. birde vekil maaşı alıyorsun yazık zehir zıkkım olsun. Doğuda bu hendekleri kazarken niye sormadınız bu hendek ne işe yarayacak diye.
 • VATANSEVER

  12 Şubat 2018 02:38
  5 0
  ULEN ÖKÜZÜN DİŞİSİ BU ASKER ORADA SAVAŞMASA BU ÜLKE İŞGALE UĞRAYACAK,SINIRINDA HAİN BİR İHANET DEVLETİ KURDURULACAK.MÜSADE EDERMİYİZ BUNA, AMA SİZİN DÖRT GÖZLE BEKLEDİĞİNİZ ZATEN BU AMA AVUCUNUZU YALARSINIZ.ÖNCE ALLAH'IN İZNİYLE DIŞARIDAKİ HAİNLERİ SONRADA İÇİMİZDEKİ HAİN ALÇAK ŞEREFSİZLERİ TEMİZLEYECEĞİZ...
 • TÜRK ASLANI

  11 Şubat 2018 20:27
  3 0
  Afrin kanda boğulacak
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;