GÜNCEL

Barkey: Erdoğan ikinci turda...

Tarih
09 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen CIA eski ajanlarından Henri Barkey, Türkiye'deki seçimlere ilişkin tahminlerde bulundu.

Türkiye tarafından hakkında yakalama kararı bulunan sözde CIA uzmanı, özde FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen CIA Ajanı Henri Barkey, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda ‘Erdoğan'ın kazanmasını beklediğini' ifade etti. Barkey, "Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda kazansa bile —ki kazanmasını bekliyorum- bu meselede ‘affedici' bir tutum alacağını düşünmüyorum" dedi.

erdoğan ile ilgili görsel sonucu


Sputnik’in aktardığı habere göre 15-16 Temmuz 2016 tarihinde Büyükada Splendid Otel'de yapılan toplantıda darbe girişimini organize edip koordine ettiği için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan CIA "uzmanı" Henri Barkey, ABD Dış İlişkiler Konseyi (CFR) tarafından düzenlenen ‘Kuzey Suriye: ABD, Türkiye ve Kürtler' başlıklı panelde Türkiye ile ABD arasında yapılan Menbiç görüşmelerine değindi.

henri barkey ile ilgili görsel sonucu

“İKİNCİ TURDA ERDOĞAN KAZANACAK”

Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerine giden süreçte muhalefet tarafından öne çıkarılan yeni yüzler sebebiyle hata yapmaya başladığını savunan Barkey "İkinci olarak, ana muhalefetin aday olarak karşısına çıkardığı yeni yüz, Erdoğan'ın oyununu bozdu ve Erdoğan hata yapıyor. Bu yüzden Erdoğan, daha da savunmacı bir hale geliyor. Erdoğan her zaman ‘intikamcı' bir insandı, ancak bu sefer meseleyi çok daha aşırı bir duruma doğru ilerletiyor" herzelerini sarf etti ve seçimlerden galip ayrılsa dahi Erdoğan'ın bu tutumunu değiştirmeyeceğini vurgulayarak "Bu yüzden Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda kazansa bile —ki kazanmasını bekliyorum- bu meselede ‘affedici' bir tutum alacağını düşünmüyorum" dedi.

 

Sputnik


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • delifisek

  10 Haziran 2018 15:02
  1 0
  barkey "ULKEME NEYI LAIK GORUYORSANIZ, BEN DE HER GUN AYNILARINI DUALARIMDA SIZE HEDIYE EDIYORUM''
 • Mimar

  10 Haziran 2018 12:55
  0 0
  Bu mesele vatanını yıkmak için yaptığınız toplantı ve darbe girişimi ise bu meseleyi rte affederse biz rte yi affetmeyiz o zaman da kimler için cehennem var sadece
 • As1

  10 Haziran 2018 12:02
  1 0
  Hadi ordan terbiyesiz seytan Yasasin Erdogan Lagalibe ILLALAH
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;